Macbook Pro'ya SSD Takmak

ahmet D

Hectopat
Daha fazla  
Bendeki macbook pro'ya ssd taktım. Hyperx 3x 240gb. Optik diski 2,5" harici disk kutusuna katıp çalıştırdım ve ssd'ye bu yolla mavericks yükledim. Açılış hızı 19 sn ve kapanış hızı ise 10-15 sn arası. Bir sorun olabilir mi? Bir çok yerde macbook pro bir anda kapaniyor ama benimkinde sanki optik disk varmış gibi.

Bir de ben bu optik diske windows yükleyip usb'den windows kullanmak istiyorum. Onun için ne önerirsiniz?
Yalnızca apple'ın 5 saat süren mavericks yükledim. Onun haricinde bir şey yüklemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saniyede açılan sistemlerde PCI-e SSD kullanılıyor. Bu birazda SSD'nin hızına bağlı.
Sorun şu; ssd'ye mavericks kurunca hızlı kapanıyordu. 3-5 saniyede. Macbook'tan çıkardığım optik sürücüdeki bilgileri ssd'ye aktarında ortalama 10-17 sanşyede kapanmaya başladı. Bilgisayar eski olduğu için ssd'yi tam kullanmadığının bende farkındayım ama kapanma hızındaki bu değişiklik beni huylandırdı.

Bu arada macbook'ta tüm dosyalar kısmında tüm dosyalarım gözükmüyor.

SSD'yükledikten sonra iki resim indirdim. Sadece onları gösteriyor. Sebebi nedir?

Fİnder.png

Diğer diskteki dosyaları göstermiyordur. Aktarmanız gerekebilir. Ya da endeksi yeniden oluşturmanız.

Ek olarak SSD, eski söktüğünüz disk yuvasına takılı dimi ? Ayrıca Mavericks güncel mi?
Geç cevapladım. Bilgisayar ile uğraşıyordum. Kusura bakma.
Mavericks güncel. En son güncellemeyi 2 gün önce yaptım. Eski disk yuvasına taktım. Optik diski çıkartıp yerine onu taktım.
Dosyaları tek tek açtım. Tüm dosyalar olmasa da işime yarayacak dosyaları gösteriyor. İdare ediyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı