MacBook Pro'yu 3'lü monitöre bağlama

Deniz_Ali

Decapat
Makaleler
3
Herkese selam, halihazırdaki bilgisayarımdaki RTX 3070'i LHR'siz olma sebebi ile mining rig'ine koyacağım. Elimde bir adet MacBook Pro M1 var. Kendisinin 2 adet Type-C 1 adet kulaklık girişi bulunuyor. Masamda 3 adet AOC 24G2U monitör bulunuyor bu monitörlere MacBook'u bağlamak istiyorum. En uygun fiyatlı bir şekilde nasıl adaptör almalıyım ve uyumluluk sorunları yaşar mıyım gibi aklımda sorular var. Nasıl bir çoğaltıcı almam gerektiğini belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam, halihazırdaki bilgisayarımdaki RTX 3070'i LHR'siz olma sebebi ile mining rig'ine koyacağım. Elimde bir adet MacBook Pro M1 var. Kendisinin 2 adet Type-C 1 adet kulaklık girişi bulunuyor. Masamda 3 adet AOC 24G2U monitör bulunuyor bu monitörlere MacBook'u bağlamak istiyorum. En uygun fiyatlı bir şekilde nasıl adaptör almalıyım ve uyumluluk sorunları yaşar mıyım gibi aklımda sorular var. Nasıl bir çoğaltıcı almam gerektiğini belirtirseniz çok sevinirim.

Orijinal çoğaltıcı almanızı öneririm. 1 monitör neyse de 3 monitör için yan sanayidekiler sıkıntı çıkarabilir. 1 monitör bağlandığı zaman bile alev alacak gibi oluyorlar.
MacBook Pro M1 harici olarak en fazla 1 monitör destekliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@keremkarakaya video da kullanılan çoğaltıcı da bahsettiğim gibi sürücüsü olan DisplayLink özellikli ve kendileri 2K - 3K arasında fiyatlarda ülkemizde.

1646291004681.png

Orijinal çoğaltıcı almanızı öneririm. 1 monitör neyse de 3 monitör için yan sanayidekiler sıkıntı çıkarabilir. 1 monitör bağlandığı zaman bile alev alacak gibi oluyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaş zaten sonunda sürücü olan hublarla bağlayabilirsin demiş. Sizin attığınız videoyu açmadan bile soldaki koca hubı görebiliyorum :)
Dock olarak da Baseus modellerine bakabilirsin. 1 adet HDMI port olan modelleri yeterli.
3 monitör bağlantısı isterken 1 adet HDMI nasıl yetecek?

Son düzenleme:
3'lü yapan ürünler oldukça pahalı oluyor. Şunu önerebilirim ben.

PS: Bu tür ürünlerin çoğu 60Hz. Macbook ile kullanacağınızı iletmişsiniz ancak yine de belirteyim istedim.
Arkadaş zaten sonunda sürücü olan hublarla bağlayabilirsin demiş. Sizin attığınız videoyu açmadan bile soldaki koca hubı görebiliyorum :)

3 monitör bağlantısı isterken 1 adet HDMI nasıl yetecek?
3 görüntüyü de HUB vermeyecek. M1 çipi kullanarak sadece 1 görüntü alacak. Diğer ekranlara görüntü vermek için FrescoLogic ya da DisplayLink sürücülü aparatlar kullanılacak.
Aslında 3 monitör bağlanmıyor. Hub 3 monitörü MacBook'a tek bir büyük monitörmüş gibi bağlayıp hub/dock üzerinden 3'e bölüyor. Monitör yerleşimlerini yapabilmek için ise driver kullanıyor.
Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim , 3 monitör için atabileceğiniz güzel bir link var mıdır ? türkiyeden veya amazon üzerinden satın alabilirim.

Geri
Yukarı