MacBook ve iPhone iCloud Entegrasyonu

Sirac Burak

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, iPhone ve MacBook kullanıcısıyım. iCloud ile ilgili sorularım var. Gözden kaçırdığım ayarlar mı var acaba?

Mac'imde depolanan ve iPhone'umdan ulaşmak istediğim dosyaları ICloud'a attım ancak IPhone'dan ulaşmak istediğimde telefona indirmem gerekiyor. Depolama yerine internetimi kullanarak bu dosyalara erişmenin bir yolu var mı?

Ayrıca Finder'dan ICloud'a yüklemek istediğim dosyaları illaki iCloud klasörüne mi taşımam gerekiyor, örneğin Belgelerim klasörünü komple ICloud'dan erişilebilir yapmanın bir yolu var mı?

Ekleme: 50 GB'lık iCloud paketini kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iPhone ve MacBook kullanıcısıyım. iCloud ile ilgili sorularım var. Gözden kaçırdığım ayarlar mı var acaba?

Mac'imde depolanan ve iPhone'umdan ulaşmak istediğim dosyaları ICloud'a attım ancak IPhone'dan ulaşmak istediğimde telefona indirmem gerekiyor. Depolama yerine internetimi kullanarak bu dosyalara erişmenin bir yolu var mı?

Ayrıca Finder'dan ICloud'a yüklemek istediğim dosyaları illaki iCloud klasörüne mi taşımam gerekiyor, örneğin Belgelerim klasörünü komple ICloud'dan erişilebilir yapmanın bir yolu var mı?

Ekleme: 50 GB'lık iCloud paketini kullanıyorum.

Bunu Apple Destek'e sorarsanız daha iyi olur.

Apple Destek ile görüştüm, birisinin daha aklına takılırsa diye öğrendiklerimi buraya ekliyorum:

Bu sorunun cevabı; hayır bir yolu yok, dosyalarımızı indirmemiz gerekiyormuş ancak aynı App Store'daki ayara benzer bir şekilde kullanmadığımız dosyaları bir süre sonra telefonumuz kendisi kaldırıyormuş ve depolamada yer kaplamıyormuş. Ne kadar sürede kaldıracağına sistem kendisi karar veriyormuş. Benim tecrübe ettiğim ise kaldırdıysa da farketmedim, uzun zamandır kullanmadığım PDF dosyalarının bile telefonumda olduğunu görüntüleyebiliyorum, arada kaldırdıkları olduysa da ben fark edemedim.

Bu sorunun da cevabı; hayır bir yolu yok, dosyalarımızı iCloud klasörüne taşımamız gerekiyor ya da aşağıdaki verdiğim ayarı değiştirerek Masaüstü ve Belgeler klasöründeki her şeyi yedekleyebiliyoruz:
Sistem Tercihleri > Apple ID > iCloud > iCloud Drive > Masaüstü ve Belgelerim Klasörleri

Yeni konular

Geri
Yukarı