MacBook'a camsil girdi

Bu olay alete bir sıkıntı yaratır mı? Oksitlenme falan?

Yani siz cihazı açmışsınız, kısa devre vs olmamış. Sorun edilecek kadar bir şey yok muhtemelen. Fakat görüntünün bozulup tekrar düzelmesi kafamı karıştırdı biraz. Yani Flex nemlendi ve kuruyunca düzelmiş olabilir.(varsayım). Tekrar benzer bir durum yaşarsanız diye söylüyorum kuruduğundan emin olmadan cihazı çalışmayın. Bir de camsil ile ekranı silmeyin. "kesin yapar" demiyorum ama zaman içerisinde ekranda leke yapabilir. Hafif nemli bezle silin.

Yani siz cihazı açmışsınız, kısa devre vs olmamış. Sorun edilecek kadar bir şey yok muhtemelen. Fakat görüntünün bozulup tekrar düzelmesi kafamı karıştırdı biraz. Yani Flex nemlendi ve kuruyunca düzelmiş olabilir.(varsayım). Tekrar benzer bir durum yaşarsanız diye söylüyorum kuruduğundan emin olmadan cihazı çalışmayın. Bir de camsil ile ekranı silmeyin. "kesin yapar" demiyorum ama zaman içerisinde ekranda leke yapabilir. Hafif nemli bezle silin.

Cihazin icine camsil kactiktan hmene bir saniye sonrasinda ekran sapitmaya basladi titremeye ve flickering olmaya basladi garip garip renkler cikmaya basladi ekranda. Sonrasinda ise simsiyah ekran oldu ve neredeyse goruntu hiç gelmiyordu ekrana cok karanlikti ben direkt ekran gitti sandim zaten ama su anda ekran duzgun calisiyor.

Tek korkum bilgisayarin oksitlenmesi ve kullanilamaz hale gelmesi.

Hocam anakarta kadar ulaşmamıştır.

Anakarta kadar ulasmadiysa ekran neden sapitti ki hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı