Uyumlu MacBook'a harici monitör bağlamak

ilkaydmr

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Ben 2014 ortası bir MacBook Pro'ya sahibim. Cihazın teknik özellikleri;

Linkte de göreceğiniz üzere 2 adet Thunderbolt 2 bağlantı noktası bulunmaktadır. Ben bu bağlantı noktalarıyla Gaming monitör kullanabilir miyim?
HDMI çıkışımda bulunuyor ama HDMI Max 60 Hz destekliyor. Ancak ben Thunderbolt çıkışıyla örneğin 165 Hz 1ms gecikmeli bir monitör kullanabilir miyim?

Ayrıca şu kabloyu aldım,
Bu kablo benim bilgisayardaki Thunderbolt çıkışına uyar mı?

Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim. Çok kafam karıştı :)

Evet o kablo işinizi görür. Cihazınızda Thunderbolt 2 çıkışı var ona uygun bir kablo da atmışsınız.

Onu ben de tam olarak anlayamadım. Peki Thunderbolt ile mini DisplayPort arasında bir fark var mı?
Biraz araştırdım şimdi Thunderbolt 2 çıkışı mini DP ile ortak. Tıpkı şuanki TB3 ve USB-C gibi. Bu kabloda TB2 desteği var.

Screenshot 2023-02-20 at 17.19.42.png

Biraz araştırdım şimdi Thunderbolt 2 çıkışı mini DP ile ortak. Tıpkı şu anki TB3 ve USB-C gibi. Bu kabloda TB2 desteği var.

Eki Görüntüle 1676334

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Yani bu kablo ile şu monitörü 165Hz ve 1ms gecikmeli olarak yani tam performanslı olarak kullanabilir miyim?

Henüz monitörü almadım. Eğer kullanamayacaksam çok daha ucuz bir monitör almayı planlıyorum çünkü.

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Yani bu kablo ile şu monitörü 165Hz ve 1ms gecikmeli olarak yani tam performanslı olarak kullanabilir miyim?

Henüz monitörü almadım. Eğer kullanamayacaksam çok daha ucuz bir monitör almayı planlıyorum çünkü.
Thunderbolt 2, Display Port 1.2 ile uyumlu. Aşağıda atacağım tabloda göreceğiniz gibi 1080p 165Hz sorun olmayacaktır.

image.png.e3ca47aeefe13fdb90e1fd83db965f45.png

Thunderbolt 2, DisplayPort 1.2 ile uyumlu. Aşağıda atacağım tabloda göreceğiniz gibi 1080p 165Hz sorun olmayacaktır.

Eki Görüntüle 1676340

Tekrar ilginiz için çok teşekkür ederim. Bahsettiğim kabloyu almıştım zaten şimdi monitör almak kaldı. Umarım sorunsuz kullanabilirim.

Bu arada sizin verdiğiniz bilgileri bugünden beri 3 Apple çalışanı veremedi :)

Tekrar ilginiz için çok teşekkür ederim. Bahsettiğim kabloyu almıştım zaten şimdi monitör almak kaldı. Umarım sorunsuz kullanabilirim.

Bu arada sizin verdiğiniz bilgileri bugünden beri 3 Apple çalışanı veremedi :)
Rica ederim, şimdiden hayırlı olsun size.

Geri
Yukarı