Macbook'a kurulan Windows'da Aşırı Isınma

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar.

Macbook Pro'ya BootCamp ile kurulan Windows 8.1 Pro kullanılırken hiçbir işlem yapılmasa bile kendi kendine ani bir ısınma başlıyor. Hemen ardından fanlar bildiğiniz uçak motoru gibi gürültülü ve güçlü üflemeye başlıyor. Isınma o kadar fazla ki tam güç çalışan fan bile soğutamıyor. Hatta cihazda takılmalara sebep olacak kadar ısınıyor. Acaba yapmayı unuttuğum bir ayar mı var yoksa kurulumda yapılan bir hata mı var? Açıkçası yaptığım araştırmalardan pek mantıklı bir açıklama veya çözüm bulamadım. Yardımı olabilecekler varsa memnun olurum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleme indiriyor ve yüklüyor olabilir Windows Update'i kontrol ettiniz mi?
Windows Update otomatik kapalı. Yani ben elle güncellemeleri yapıyorum. Görev Yöneticisi üzerinden baktığımda sadece Audio Driver var en yüksek çalışan ama o da %35 gibi bir değerde. Buna sebep olcak gibi durmuyor.

Hocam ben parallels desktop aracılığı ile iş gereği ara ara kullanıyorum. O süreçte bile sapıtıyor. Ben anlamış değilim üretimde anti-Windows için bileşenmi kullanıyorlar, düşünmüyor değilim bu konuyu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu Hackintosh cihazlarda dahi görebilirsiniz. Ben bir diğer SSD'de ki Windows'a geçtiğim de bile bir ısınma başlıyor. İşlemciye bir anda yük biniyor açıldığında. Garip ama macOS'da serin açılıp, serin çalışmaya devam ediyor. Biraz da Windows ile ilgili bir durum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı