MacBook'a nasıl tekil olarak Kali Linux kurulur?

Arinc Atlamaz

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Merhaba,

Birkaç yıllık MacBook Pro kullanıcısıyım. İş alanımı değiştirdiğimden dolayı Kali Linux işletim sistemine ihtiyaç duyuyorum. İnternette genelde Bootcamp aracıyla veya VirtualMachine yardımıyla kurulumlara rastladım fakat benim istediğim macOS işletim sistemini tamamen kaldırmak ve yerine tekil olarak Kali Linux kurmak. İki işletim sisteminin de dosya sistemleri farklı olduğundan böyle bir şey mümkün müdür bilemedim ve sizlere danışmak istedim. Aranızda böyle bir tecrübeyi edinmiş olan ve donanım ve yazılım farklılığından dolayı sorun yaşayan ve pişman olan oldu mu? Öngöremeyeceğim herhangi bir sorun olur mu? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum sırasında "Diskin tamamını kullan ve Kali Linux yükle" seçeneğini seçeceksiniz. Fakat macOS'u kaldırırsanız yaşayacağınız sıkıntılar (Kali Linux'un düzgün çalışmaması veya hiç çalışmaması gibi) başınızı ağrıtabilir. Eğer bu tür sıkıntıları yaşarsanız macOS'a dönmeniz için başka bir Mac'e ihtiyacınız olacak. Eğer tanıdıklarınızın Mac'i yoksa cihazınızı teknik servise yollamanız gerekebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı