Macbook'a sıvı döküldü

1- Cihazınızı hiç bir şart altında o şekilde çalıştırmayın.
2- Şekerli su olduğundan dolayı içi yapış yapış olmuştur ki ince bir işçilik gerekecektir.
3- Tüm bileşenleri dikkatlice temizleyin&temizletin.
4- Sıvı teması olan hiç bir ürüne fön makinası gibi aletler kullanmayın. Özellikle kahve, gazoz vb. Şekerli şeylerde sıvının kolay kurumasını tetikler bu hareket.
5- Sıvı teması olan bu tür ürünlerde hiç bir zaman ürünü ters çevirip , içinde ki sıvıyı bileşenlere yaymayın.
6- Sıvı temasında cihazınızı bu şekilde “ / “ tutarak mümkün oldukça ince bir hat üzerinden , eğim vererek sıvının akmasını sağlayın.
7- Sıvı olan hiç bir şeyi elektronik eşyalarınızla yan yana tutmayın.
8- Batarya soketinizde oksitlenme olmadığından ve power girişinde de herhangi bir sıvı tanesi olmamasına dikkat edin.
9- Ürününüz vintage olmadığı için , fiyatı çok pahalı çıksada bir yetkili servis ile görüşüp bakıp bakamayacağı konusunda ŞANSINIZI DENEYEBİLİRSİNİZ...

Bu bilgiler ilgili kullandığınız markanın Kıdemli Uzman’ı tarafından size hediye edilmiştir.
Güle güle kullanın...
🐈
Bilgiler için çok teşekkür ederim 🌸 O an panik yapıp ne yapacağımı bilemedim aklıma ilk "efsaneleşmiş" olanlar gelmişti.
En kısa sürede götüreceğim 🌸

2017 model MacBook Air'im var 15'inde hafif şekerli su döküldü. Hemen ters çevirdim, kuruladım sonra kurutma makinesı ile de kuruttum uzaktan. Ayın 16'sında açtım normal çalışıyordu sonra bu ekran çıktı ve hemen geri kapatım akşam tekrar açtım şu anlık bir sorun yok sadece aşırı derecede ısınıyor. Normalde asla ısınmazdı su döküldükten sonra aşırı derece ısınmaya başladı. Garantisi bitti acaba normal bir bilgisayarcıya götürsem termal macunu değiştirseler eski haline gelir mi?
Görüntü konusunda benim cihazıma su dökülmeden oluyor bu. Alalı bir sene oldu 4 defa gördüm bu görüntüyü. Ekranı kapatıp açınca düzeldi her zaman. Servise götürdüm yazılımsal dendi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı