Çözüldü Mac'de nasıl yakınlaştırma yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Windows ortamında CTRL + mouse topu ile tarayıcılarda ve PDF okuyucularda yakınlaştırma yapabiliyoruz.

Mac'de bunun muadili nedir? Trackpad ile Zoom yapmak kolay fakat mouse ile yapamadım.

Zoom diye ayrı bir özellik var ama bu büyük ekranı yakınlaştırıyor. Bunu değil sadece tarayıcılardaki ve PDF programlarındaki mouse topu yakınlaştırma özelliğini arıyorum.

Çözüm
İlk bunu denedim tabi ama çalışmıyor. Safari ve Brave ile denedim sonuç alamadım.

Ventura kullanıyorum.

Logitech M605 ve Razer Deathadder V2X Bluetooth üzerinden denedim.
Buradan Mac Mouse Fix uygulamasını indirin. Hem kullandığınız Apple marka olmayan farelere de Magic Mouse özellikleri kazandıracak hem de dediğim şekilde Zoom-in out yapmaya başlayacaksınız. Ayrıca scrolling de daha yumuşak olacak.

İlk bunu denedim tabi ama çalışmıyor. Safari ve Brave ile denedim sonuç alamadım.

Ventura kullanıyorum.

Logitech M605 ve Razer Deathadder V2X Bluetooth üzerinden denedim.
Buradan Mac Mouse Fix uygulamasını indirin. Hem kullandığınız Apple marka olmayan farelere de Magic Mouse özellikleri kazandıracak hem de dediğim şekilde Zoom-in out yapmaya başlayacaksınız. Ayrıca scrolling de daha yumuşak olacak.

Çözüm

Teşekkürler çok güzel yazılımmış aradığım her özellik var. Smooth Scroll kapama olması da çok güzel kullandığım monitorde o da sorun çıkarıyordu Hz düşük olduğu için.

Harici yazılımlar güvenlik sorunu oluşturur mu? Erişilebilirlik izni istedi anladığım kadarıyla şu an her şeye erişimi var. Bu sorun olmaz mı?

Teşekkürler çok güzel yazılımmış aradığım her özellik var. Smooth Scroll kapama olması da çok güzel kullandığım monitorde o da sorun çıkarıyordu Hz düşük olduğu için.

Harici yazılımlar güvenlik sorunu oluşturur mu? Erişilebilirlik izni istedi anladığım kadarıyla şu an her şeye erişimi var. Bu sorun olmaz mı?
Hiç oluşturmaz, forumda birçok yazılım var paylaştığım onlara da göz atabilirsiniz. Bunu yazan adamı da tanıyorum. Mac için harika işler yapıyor ve bunu yaparken yüzünü de göstermekten çekinmiyor. Sorun yok yani. Her şeye erişimi yok, sadece temel düzeyde ihtiyacı olduğu kadarını istedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı