Mac'in desteklediği en iyi ekran kartı nedir?

402380

Decapat
Merhaba, yeni bir bilgisayar alacağım fakat MacBook yerine normal laptop almayı düşünüyorum. Hackintosh'un desteklediği en iyi ekran kartı nedir? Veya RTX'li bir sistem alsam ve Hackintosh kullansam desteklenmediğinden ötürü bir sorun yaratır mı?

Kullanma amacım yazılım geliştirme olacak, Dual boot yapıp Windows da kurmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Değil zaten hocam, sorum Windows için alırsam Mac'de ne gibi bir kayıp elde ederim? Tek sorun grafik bazlı programların düzgün çalışmaması mı olur?
Faren bile slayt gösterisi gibi hareket eder. Gündelik kullanmanın bir anlamı olmaz. Deneyim edinmek ve macOS nasıl diye bakmak için kurabilirsin.

Laptoplarda genelde Intel Wi-Fi kullanıldığı için Wi-Fi kartını değiştirmeniz lazım. Birçoğu lehimli olabiliyor. Intel işlemcili en yeni 10.nesil almanız lazım çünkü Intel Xe GPU ve AMD Ryzen Vega GPU için grafik hızlandırma çalışmıyor. Yeni macOS sürümleri 2013 MacBook öncesine bile zorluk çıkarmaya başladı. M1 işlemcisini yaymak için hızlı bir şekilde desteği kesmeye başladılar. Her güncelleme öncesi acaba macOS çöker mi diye düşünmek durumunda kalıyorsunuz.

Laptoplarda genelde Intel Wi-Fi kullanıldığı için Wi-Fi kartını değiştirmeniz lazım. Birçoğu lehimli olabiliyor. Intel işlemcili en yeni 10.nesil almanız lazım çünkü Intel Xe GPU ve AMD Ryzen Vega GPU için grafik hızlandırma çalışmıyor. Yeni macOS sürümleri 2013 MacBook öncesine bile zorluk çıkarmaya başladı. M1 işlemcisini yaymak için hızlı bir şekilde desteği kesmeye başladılar. Her güncelleme öncesi acaba macOS çöker mi diye düşünmek durumunda kalıyorsunuz.
ozaman direkt macbook almak daha mı mantıklı?

Evet :/ bunun yok mu bir çözüm yolu?

Kardeş MacOS'a neden ihtiyacın var? Mesela yazılım diyorsun. Ne geliştireceksin?
Oyun için Bootcamp'in çıkmasını bekliyorlar galiba ya da beklemiyorlar. Olursa Windows 11 ARM ile devam edebilirler yola. Biraz daha bekleyip göreceğiz ne olacak.

@402380 10. nesil onboard yani intel grafik kartları desteklenmekte. Yani Windows'ta RTX kullanırsınız. macOS'ta ise İntel grafik kartını kullanırsınız. Alacağınız sistem 11.nesil ise yabancı forumlarda kuran olmuş fakat çok kaynak göremedim, 11 nesil sorun yaratabilir. Onun dışında alacağınız sisteme karar verdiğinizde buraya konu açın, yardımcı oluruz.
Hem MacBook hem Hackintosh kullanan birisi olarak temiz bir Hackintosh kurarsanız %95 MacBook / iMac deneyimi yaşıyorsunuz. Açıkçası ben Hackintosh kurduğumdan beri MacBook'u açmadım 😃

Geri
Yukarı