Mac'in desteklediği en iyi ekran kartı nedir?

O zaman direkt MacBook almak daha mı mantıklı?

Oyun hiç oynanmayacaksa evet. LoL, Dota, CS:GO, FM oyunları dışında pek oyun yok MacOS'da. HP Omen 15 Intel 10870H-RTX3060 modeli var tek sıkıntı Wi-Fi Intel olmasından dolayı çalışmayabilir çünkü MacBook'larda hiç Intel marka Wi-Fi kullanılmadı. Ayrıca HDMI ve Display Port girişleri NVIDIA üzerinden çalışıyor. MacOS'da iken ekranı TV'ye ve monitöre aktaramayabilirsiniz.

Kardeş MacOS'a neden ihtiyacın var? Mesela yazılım diyorsun. Ne geliştireceksin?
Oyun için Bootcamp'in çıkmasını bekliyorlar galiba ya da beklemiyorlar. Olursa Windows 11 ARM ile devam edebilirler yola. Biraz daha bekleyip göreceğiz ne olacak.
Hocam ios programlama, emulatör vs kullanmam gerekiyor XCode denen bir yazılım da yüklenmeli. Mac için param var fakat olurda oyun oynamakistersem elimde şansım olmayacak diye düşüncelere daldım.
@402380 10. nesil onboard yani intel grafik kartları desteklenmekte. Yani Windows'ta RTX kullanırsınız. macOS'ta ise İntel grafik kartını kullanırsınız. Alacağınız sistem 11.nesil ise yabancı forumlarda kuran olmuş fakat çok kaynak göremedim, 11 nesil sorun yaratabilir. Onun dışında alacağınız sisteme karar verdiğinizde buraya konu açın, yardımcı oluruz.
Hem MacBook hem Hackintosh kullanan birisi olarak temiz bir Hackintosh kurarsanız %95 MacBook / iMac deneyimi yaşıyorsunuz. Açıkçası ben Hackintosh kurduğumdan beri MacBook'u açmadım 😃
hocam peki donma oluyor mu?
Oyun hiç oynanmayacaksa evet. LoL, Dota, CS:GO, FM oyunları dışında pek oyun yok MacOS'da. HP Omen 15 Intel 10870H-RTX3060 modeli var tek sıkıntı Wi-Fi Intel olmasından dolayı çalışmayabilir çünkü MacBook'larda hiç Intel marka Wi-Fi kullanılmadı. Ayrıca HDMI ve Display Port girişleri NVIDIA üzerinden çalışıyor. MacOS'da iken ekranı TV'ye ve monitöre aktaramayabilirsiniz.
Hocam çift ekran gibi problemler mevcut olacak mı demek bu?

@402380 UHD seri grafik çipleri dediğiniz işler için yeterli olur, donma vb. şeyler yaşamazsınız. Ama unutmayın Hackintosh, Windows gibi kolayca kurulamaz, belki hazır ayarlarla 1 günde belki de 1 hafta da stabil bir sistem elde edersiniz. Kararı ona göre verin.

Geri
Yukarı