macOS Big Sur Firmware hatası

burak4465

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı Big Sur'a formatla yükseltecektim şu uyarı çıktı; "Mac'inizi bu disk bölümüne yükleyebilmesi için bir Firmware güncellemesi gerekiyor lütfen bir macOS genişletilmiş disk bölümü seçin" ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı Big Sur'a formatla yükseltecektim şu uyarı çıktı; "Mac'inizi bu disk bölümüne yükleyebilmesi için bir Firmware güncellemesi gerekiyor lütfen bir macOS genişletilmiş disk bölümü seçin" ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardım eder misiniz?
Diskinizi MacOS Genişletilmiş Günlüklü olarak biçimlendirin ve kurulumu tekrar deneyin.

Hatayı plistinizde CostumSMBiosGuid'in false yerine true olarak işaretli olması verebilir. Kernel/Quirks yolunu takip ederek kontrol edin. Kolay gelsin.

Hatayı plistinizde CostumSMBiosGuid'in false yerine true olarak işaretli olması verebilir. Kernel/Quirks yolunu takip ederek kontrol edin. Kolay gelsin.

İlk kurdugumda sorunsuzdu. Fakat şu an. Tertemiz baştan kurayım diye diski sildim ama kurarken kuramıyorum MacOS'un içerisinden tüm biçimlendirmeyi yaptım fakat. Bu güncelleme bu bilgisayara yüklenemiyor uyarısı veriyor.

Aldığınız hata "The update cannot be installed on this computer" hatası ise ya SMbios değiştireceksiniz ya da -no_compat_check komutunu boot komutları arasına ekleyeceksiniz. Genelde birinci seçenek kesin çözer.

Geri
Yukarı