Çözüldü macOS Big Sur kurulumdan sonra siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Biraz bekle yarın yeni imajı paylaşacağım onunla tekrar denersin.
Catalina'dayım şu an :) Gerçekten şu sistemi çok özlemişim. Daha önce uzun süre iMac 5K kullandım. Gerçekten şu sistem kendini aratıyor.

Birka. şey daha sormak istiyorum. Zannedersem 5500XT ile siyah ekran sorunu yaşayan birçok kullanıcı var yabancı forumlara da baktım. Acaba Bigsur'da yine bu sorunu yaşamaya devam eder miyiz? Birde sistemle ilgili olarak; buradaki model kodunun performansa etki ettiğini söyleyenler var ben nasıl düzenlemeliyim? Fazla soru oldu ama AMD Power Gadget kullanmalı mıyım?

Ekran Resmi 2020-11-18 16.53.13.png

Catalina'dayım şu an :) Gerçekten şu sistemi çok özlemişim. Daha önce uzun süre iMac 5K kullandım. Gerçekten şu sistem kendini aratıyor.

Birka. şey daha sormak istiyorum. Zannedersem 5500XT ile siyah ekran sorunu yaşayan birçok kullanıcı var yabancı forumlara da baktım. Acaba Bigsur'da yine bu sorunu yaşamaya devam eder miyiz? Birde sistemle ilgili olarak; buradaki model kodunun performansa etki ettiğini söyleyenler var ben nasıl düzenlemeliyim? Fazla soru oldu ama AMD Power Gadget kullanmalı mıyım?

Eki Görüntüle 742008
RX5500 XT kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadan Big Sur kurulumu yaptım şu an kullanıyorum. Ben de agdpmod=pikera ve npci=0x2000 komutlarını ekledim sadece başka bir ayar yok. Sizin dediğiniz sorunu ben de Big Sur'un beta imajında yaşamıştım, BIOS'tan IO/MMU kapatınca düzelmişti o yüzden size o öneride bulundum ancak onu da yapmışsınız.

RX5500 XT kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadan Big Sur kurulumu yaptım şu an kullanıyorum. Ben de agdpmod=pikera ve npci=0x2000 komutlarını ekledim sadece başka bir ayar yok. Sizin dediğiniz sorunu ben de Big Sur'un beta imajında yaşamıştım, BIOS'tan IO/MMU kapatınca düzelmişti o yüzden size o öneride bulundum ancak onu da yapmışsınız.
Cevabınız için öncellikle teşekkür ederim. Birkaç şey sormak istiyorum.

• Bigsur final sürümünü mü kullanıyorsunuz?
  • İmajı ve EFI dosyasını nereden kullandınız?
  • Direkt Bigsur mu yüklediniz yoksa Catalina veyahut diğer sürümlerden mi güncellediniz?

Cevabınız için öncellikle teşekkür ederim. Birkaç şey sormak istiyorum.

• Bigsur final sürümünü mü kullanıyorsunuz?
  • İmajı ve EFI dosyasını nereden kullandınız?
  • Direkt Bigsur mu yüklediniz yoksa Catalina veyahut diğer sürümlerden mi güncellediniz?
  • Evet 11.0.1 Big Sur kararlı sürüm.
  • Direkt Big Sur imajıyla kurulum yaptım.

Ekran Resmi 2020-11-19 13.23.28.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorun bende yaşadım kurulumu başarılı bir şekilde yapıp masaüstünü açıyordum ancak restart atınca siyah ekranda kalıyordu. BIOS'tan serial/com portu disabled yaptım sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorun bende yaşadım kurulumu başarılı bir şekilde yapıp masaüstünü açıyordum ancak restart atınca siyah ekranda kalıyordu. Biostan serial/com portu disabled yaptım sorunum çözüldü.
Evet IO MMU değil Serial COM Port ayarını disabled yapmak gerekiyormuş. Konuma cevap verince gördüm ben de yanlış hatırlıyormuşum. Serial COM Port ayarlarını disabled yapınca çözülecektir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı