Çözüldü macOS Big Sur kurulumdan sonra siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sonuç maalesef olumsuz, yine siyah ekran. Sizin imaj dosyanız ne zaman geliyor? Acaba bu sorunları onunla da yaşar mıyım?

Benim imaj dosyamın gelmesi internet servis sağlayıcımın hızlı bir şekilde kurulum yapmasına bağlı. Şu an kullandığım servis sağlayıcı ile upload yapmak istediğimde 18 gün diye bir ibare veriyor.

Önce tüm sisteminizi detaylıca belirtir misiniz?
Ryzen 7 2700X Processor | Scythe Fuma II Cooler | Asus B450 Prime Plus Motherboard | Crucial Ballistix 16x2 32GB 3200Mhz Dual Kit Ram | Samsung 970 Evo Plus 500GB M2 SSD (Güncel Yazılım) | Corsair MP510 480GB M2 SSD | Sapphire Pulse 5500XT 8GB Graphic Card | Corsair TX 750M 80+ Gold Power Supply

Benim imaj dosyamın gelmesi internet servis sağlayıcımın hızlı bir şekilde kurulum yapmasına bağlı. Şu an kullandığım servis sağlayıcı ile upload yapmak istediğimde 18 gün diye bir ibare veriyor.
Hocam sizin Catalina opencore imajına adpmod=pikera komutunu eklemem gerekiyor. Fakat nereye ekleyeceğim konusunda bir fikrim yok bana yardımcı olur musunuz? Boot esnasında Big sur'da siyah ekran aldığımda bu komutla kurulum ekranına geçmiştim şimdi aynı hata burda var.

Config dosyasını bu araç ile aç ve boot args kısmına ekle.

Kimin imajını kullandınız? Eğer benim imajım ise Big Sur'a güncelleme yapabilirsiniz.
Evet hocam sizin imaj. Eğer komut konusunda yardımcı olursanız siyah ekranı aşabilirim diye düşünüyorum.
Şu iki komutu eklemiştik;

• npci=0x2000
  • agdpmod=pikera
Config dosyasını bu araç ile aç ve boot args kısmına ekle.
Teşekkürler, hemen deniyorum.
İmaj işe yaradı günlerdir kuramadığım mac OS'i sizin Catalina imajı ile kurdum. @Yiğit Gençer
Şimdi güncelleme konusuna ne dersiniz?

Son düzenleme:
Evet hocam sizin imaj. Eğer komut konusunda yardımcı olursanız siyah ekranı aşabilirim diye düşünüyorum.
Şu iki komutu eklemiştik;

• NPC'i=0x2000
  • agdpmod=pikera

Teşekkürler, hemen deniyorum.
İmaj işe yaradı günlerdir kuramadığım MacOS'i sizin Catalina imajı ile kurdum. @Yiğit Gençer
Şimdi güncelleme konusuna ne dersiniz?

OpenCore'u ve kextlerin tamamını güncelle ve macOS güncellemeni rahatlıkla yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı