OpenCore macOS Big Sur/Monterey/Ventura'da Nvidia Web Sürücüsü çalıştırma (Maxwell/Pascal/Fermi/Tesla)

Bu konudaki sürümle de deneyebilirsiniz, rehber adımlarında bir farklılık olmaması lazım.

Sanırım 0.6.2'nin GitHub içindeki geliştiriciler arasındaki derlenmiş bir sürümü bu. Bunu görmemiştim . Ama asıl sorun OCLP'den değil, Apple'ın uygun KDK'yı çıkarmamasından. Ve 0.6.1 sadece birebir aynı KDK'yı kabul ettiğinden sorun çıkıyor.

Son düzenleme:
Merhaba Ventura 13.4 ve Monterey 12.6.6 sürümüne başarıyla yükleme sağladım Monterey 12.6.6 sürümünün resmini maalesef çekmeyi unuttum. Monterey 12.6.6 Sürümünde Creative Cloud uygulaması açılmadığından kullanım sağlamadan Ventrura 13.4 sürümüne geçiş sağladım bir umut driver sebepli değildir diye düşünürken bu sürümde de çalışmadı. Dahili ekran kartı ile çalışmaktayken driver yükleyip harici ekran kartı ile kullanım sağlayamamaktayım. Benim için çözüm olmadı fakat yüklemeyi düşünen arkadaşlar için driver yüklemesi sorunsuz olmaktadır.

Dosya Ekleri

• ventura.jpg
    183,1 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba Bende big sur 11.6.1 kurulu. rehberdekileri yaptım fakat open core legacy patcher da post install bölümünde start root patching pasif halde. Ekran kartım gtx 1050. bu butonu nasılaktif ederim.

Bunun nedeni muhtemelen Creative Cloud'un Chromium tabanlı olmasından olabilir. Eğer komut satırında ipc_control_port_options=0 yoksa bunu ekleyip Creative Cloud'u çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bununla Chromium ve Electron tabanlı uygulamaların çoğunu çalıştırabilirsiniz.

Eline koluna sağlık kaç gündür bu çözümü arıyordum. Sorunumu tamamen çözdü.

Konuyu hortlatıyorum ama oclp de no patch required hatası alıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…