macOS Big Sur nasıl kurulur?

O zaman bu dosyayı USB'ye atıp adını boot olarak değiştirip tekrar deneyin.

Bunu denemeden önce flashı bir de macOS yükleyeceğim bilgisayarda tekrar Big Sur'u yazayım dedim fakat EFI'nin içi boş oldu tekrardan.

Bir de bu boot dosyasını direkt USB içine mi atıyoruz yoksa EFI içine falan mı

Bunu denemeden önce flashı bir de macOS yükleyeceğim bilgisayarda tekrar Big Sur'u yazayım dedim fakat EFI'nin içi boş oldu tekrardan.

Bir de bu boot dosyasını direkt USB içine mi atıyoruz yoksa EFI içine falan mı?

Bu arada olmadı halen Windows'a atıyor. Direkt USB içine atıp denedim

Son düzenleme:
Hocam benim attığım imajda EFI bölümü boş olmaması lazım, bir de bu imaj ile attığım EFI'yi atıp deneyin.

Bunu da deneyeceğim teşekkür ederim ama tam anlatamadım galiba. Ben de iki bilgisayar var. Birinde imajı yazıyorum OC EFI şeklinde görülüyor, açılıyor müdahale edebiliyorum. Ama diğer bilgisayara(macOS yüklenecek olan) flashı takınca OC EFI yerine sadece EFI yazıyor ve boş görünüyor, müdahale edemiyorum. macOS yüklenecek olan bilgisayarda imajı yazdığımda da aynı şekilde müdahale edemiyorum, boş görünüyor.

Anladım hocam, o zaman bu imajla da deneyin olmazsa diskte EFI bölümü oluşturup oraya recovery dosyalarını atıp deneriz.

Anladım hocam, o zaman bu imajla da deneyin olmazsa diskte EFI bölümü oluşturup oraya recovery dosyalarını atıp deneriz.

This version of macOS X not supported on this platform dedi

This version of macOS X not supported on this platform dedi

Attığınız imajı indirdim içine EFI attım OC içine ivy bridgeyi atıp Config yaptım. Bu sefer düzenleyebiliyorum bir de içinde bootlu şeyler vardı

Tamamdır hocam o SMBIOS yüzünden, bu rehberle SMBIOS'u MacBookAir6,2 ya da MacBookPro11,1 olarak ayarlayın.

Tamamdır hocam o SMBIOS yüzünden, bu rehberle SMBIOS'u MacBookAir6, 2 ya da MacBook Pro11, 1 olarak ayarlayın.

Buraya kadar her şey iyiydi de bundan hiçbir şey anlamadım gerçekten. Windows için komutu CMD falan yazdım yok öyle bir şey diyor.

Hocam direkt CMD'ye yazmayacaksınız, o rehberde GenSMBIOS adlı program var onu indirip .bat uzantılı dosyayı açıp yapacaksınız. Her neyse tekrar bir gözden geçirin yapamazsanız ben size configi gönderirim.

Hocam direkt CMD'ye yazmayacaksınız, o rehberde GenSMBIOS adlı program var onu indirip .bat uzantılı dosyayı açıp yapacaksınız. Her neyse tekrar bir gözden geçirin yapamazsanız ben size Config'i gönderirim.

Proper tree ile Config'i nasıl açacağım onu anlamadım bir tek BAT açılıyor boş yer gösteriyor üstüne atıyorum bir şey değişmiyor onun dışınde SMBIOS oluşturdum o kısmı da anladım

Proper tree ile Config'i nasıl açacağım onu anlamadım bir tek BAT açılıyor boş yer gösteriyor üstüne atıyorum bir şey değişmiyor onun dışınde SMBIOS oluşturdum o kısmı da anladım

Bunu da yaptım düzgünce fakat yine aynı hatayı verdi, bir de siz mi yollasanız Config'i

Son düzenleme:

Geri
Yukarı