Çözüldü macOS Catalina Intel HD4000 4MB sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

selmand

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar.

Exper Q5V laptobuma Catalina kurdum ancak HD4000 ekran kartı ile başım dertte.

Bilgisayar özelliklerim şu şekilde:
i7 3630QM
Intel HD4000
16 GB RAM
SSD + HDD
NVIDIA GT635M

Sesi ve harici Wi-Fi'yi tanıttım. Touchpad de çalışıyor.
Gel gelelim ne denediysem HD 4000 ekran kartını tanıtamadım. Bir sürü config denedim nette bulduğum ayarların hepsini yaptım veya yapmaya çalıştım ancak nafile. Clover USB içindeki 6 ve 7 config denedim olmadı (açılmadı). WEG ve Lilu Kextleri güncelledim olmadı. Başka configler buldum denedim olmadı. Başka birkaç ayar daha denedim onlarda olmadı. Resmen Hackintosh'dan soğudum. Bu konuda yardım edebilecek var mı? Bir ekran kartı kurmak bu kadar zor olmamalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 4000 için olan config dosyasını kullanın ve bu dosya için uygun SMBIOS girin.
Son olarak Injet Intel işareleyin ve sistemi yeniden başlatıp deneyin.

Merhabalar,
Edit injectli veya Edit injectsiz ve farklı SMBIOS la'da denedim. Hatta benimle aynı anakarta sahip bir başkasının config listinide yükledim ancak hep böyle yasak işareti çıkıyor ekranda.
Screenshot_1.png

WhatsApp Image 2020-02-08 at 13.05.26.jpeg

Screenshot_2.png

SMBIOS olarak 13,2 , 13,1 olarak ayarlayıp deneyin.
13,1 olarak ayarlayınca doğru çalıştı çok teşekkür ederim. CPU'yu i3 olarak görüyor tüm çekirdekleri aktif kullanıp kullanmadığını nerden öğrenebilirim acaba? Sorun olur mu ki?

Sizin gönderdiğiniz çekirdekle diğer çekirdeği harmanlayıp 13,2 yi seçtim. İşlemciyide düzgün görüyor nvidiayıda disable etti. HDMI çıkışından ekranada yansıttım. Çoğu şeyi hallettim sanırım.
Ekranı kapatınca touchpad devre dışı kalmıyor.
Hocam 1 haftadır uğraşıyorum neredeyse çok teşekkür ederim. Ben clover config dosyasını laptop adıyla paylaşmak istiyorum ancak konu başlığını değiştiremiyorum acaba yeni bir başlık mı açmalıyım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı