OpenCore macOS cihaz uykuya alındıktan sonra kapanıyor

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba evet yine ben :D

Maalesef sorunlar bitmiyor. Bu sefer de bu çıktı: BIOS'da USB3.0 configration pre-OS ayarı var, onu enable seçeceğini seçtim. Başka bir sorunu düzeldi ama uyku düzelmedi. Cihazı uykuya aldığım zaman önce USB yoluyla bağlı HDD kapanıyor, ardından PC kapanıyor, hemen ardında PC tekrar açılıyor ve öylece siyah ekranda kalıyor. Ne yapabiliriz bu konu hakkında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba evet yine ben :D

Maalesef sorunlar bitmiyor. Bu sefer de bu çıktı: BIOS'da USB3.0 configration pre-OS ayarı var, onu enable seçeceğini seçtim. Başka bir sorunu düzeldi ama uyku düzelmedi. Cihazı uykuya aldığım zaman önce USB yoluyla bağlı HDD kapanıyor, ardından PC kapanıyor, hemen ardında PC tekrar açılıyor ve öylece siyah ekranda kalıyor. Ne yapabiliriz bu konu hakkında?
Bu rehberi uyguladınız mı? Eğer uygulamadıysanız uygulamayı deneyin. Sahip olduğunuz soruna göre gerekli şeyleri yapın. Ayrıca sanırım en son benim hazırladığım EFI dosyasını kullanıyorsunuz. "-wegnoegpu" komutunu eklememiş olabilirim ve bu belki sorun oluşturuyor olabilir. Boot argümanlarınıza ProperTree ile eğer yoksa "-wegnoegpu" komutunu eklemeyi deneyin (tabi harici bir ekran kartınız varsa).

"(tabi harici bir ekran kartınız varsa)"
2 çekirdekli bir PC harici ekran kartı takmak pek akıl kârı değil bu yüzden yok. :D
Aynen sizin EFI. Başka da EFI yok zaten. :D

"(tabi harici bir ekran kartınız varsa)"
2 çekirdekli bir PC harici ekran kartı takmak pek akıl kârı değil bu yüzden yok. :D
Aynen sizin EFI. Başka da EFI yok zaten. :D
Sistemde anakarta gömülü olan GTX 960M gibi bir harici ekran kartı var mı diye sordum. Eğer yoksa o komut işinize yaramayacaktır. Rehberi uyguladınız mı?

Ha, ona bildiğim kadarıyla dahili ekran kartı deniyor.
HD 4400 grafik birimi bölümü evet.
Rehber bayağı uzun tek tek uğraşmam gerekecek önce sizin komutu deneyeceğim ardından olmaz ise o rehbere yöneleceğim.
Tam olarak nereye eklenecek?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (141).png
    Ekran Görüntüsü (141).png
    386,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Ha, ona bildiğim kadarıyla dahili ekran kartı deniyor.
HD 4400 grafik birimi bölümü evet.
Rehber bayağı uzun hemen tek tek uğraşmam gerekecek önce sizin komutu deneyeceğim ardından olmaz ise o rehbere yöneleceğim.
HD 4400 işlemcinin içindeki grafik birimi. Eğer harici ekran kartınız yoksa o kod işe yaramaz. Rehberi uygulamanı daha iyi olur.

Geri
Yukarı