MacOS desteklemeyen bilgisayara Windows nasıl kurulabilir?

eyuptrn

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte h610M S2H
Goodram 16 gb ram
Gigabyte Geforce RTX 3060 12GB
İntel İ5 13400f
Meslek
Elektirik Teknikseni
Herkese selam, ben de MacBook Pro 2015 var ve macOS Sonoma desteklenmiyor. OpenCore ile Sonoma'yı kurdum ve yanına Windows kurmak istiyorum ama kurduğum zaman sadece Windows'a geçiyor, macOS geçemiyorum. Yardım ederseniz sevirinim.

Bende de 2015 15" bir macbook pro var. Yedek bilgisayarım boşta duruyor. Onda güncellemeleri yaptım Monterey'e kadar yükseltti. Sizde Monterey kurun ve bootcamp ile windows kurun. Böylece tek tıkla windowa ve widowsdan tek tıkla macos'a geçebilirsiniz. Herşey çok daha kolay oluyor. Windows'un kurulumuda kolay oluyor.

Bende de 2015 15" bir MacBook Pro var. Yedek bilgisayarım boşta duruyor. Onda güncellemeleri yaptım Monterey'e kadar yükseltti. Sizde Monterey kurun ve Bootcamp ile Windows kurun. Böylece tek tıkla windowa ve widowsdan tek tıkla MacOS'a geçebilirsiniz. Her şey çok daha kolay oluyor. Windows'un kurulumuda kolay oluyor.

Peki size bir şey sormak istiyorum Mac'iniz çok ısınıyor mu benimkisi boşta 60 ile 70 derecede.

M işlemciye geçene kadar aktif kullanıyordum onu. i7 ve 16gb ramli bir model. Boşta 60 civarı, yük altında da 90 oluyordu. Ben harici iki monitörle kullanıyordum ama 90'ı geçtiğini hiç görmedim. Yinede yük altında fan sesi falan rahatsız ediyordu beni ozaman.

MacOS'a geçemiyorum.
Mac'iniz yeniden başlatılmaya başladığında klavyenizdeki Option (veya Alt) ⌥ tuşunu basılı tutun. Mevcut tüm başlangıç disk bölümlerini gösteren bir pencere gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın. Eğer çift işletim sistemi kuruluysa buradan başlatmak istediğiniz diski seçebilirsiniz.

Ancak dediğim gibi bootcamp ile daha kolay:
boot-camp-win-10-restart.jpg

Geri
Yukarı