MacOS disk sorunu ve root yapamıyorum

tears4fears

Hectopat
Ekran Resmi 2020-10-24 22.16.06.png

Merhaba arkadaşlar sistemim yukardaki gibidir. (i5 7400 - 240 GB SSD-1 TB HDD)
İlk başta sistemi dual boot ile kurdum ama macin root işlemini USB'den HDD'e geçiremedim. Sebebi de Clover Configuratorde Monut EFI sekmesinde aşağıdaki efi sayfasında diskimin gözükmemesi.

Ekran Resmi 2020-10-24 22.20.40.png

240 GB SSD var. 1 TB da HDD var. SDD'de Windows yüklüydü HDD'ye de Mac'i yüklemiştim ama sonra aklıma geldi ki Mac'i yüklediğim HDD ikiye bölünüktü ve ben yarısına Mac yüklemiştim. Öteki diskimde Mac için formatlanmadığı için diski tam düz olarak görmediğini düşündüğümden dolayı internette disk birleştirmek için araştırma yaptım. Sonra işler yolunda gitmedi :)

Ekran Resmi 2020-10-24 22.11.01.png

HDD'nin yarısını SSD'nin altında görüyor (5 nolu disk). Bozduğum gibi düzeltmeye çalıştım ama beceremedim. Bu arada şu an Windows yüklü Mac SSD'ye yüklü HDD'nin içi tamamen boş. 200 MB'lik bir fazla var, bunun sebebini bilmiyorum. Disklerimi düzeltmek istiyorum. İleride tekrar Windows yükleyip dual boot yapmak istiyorum. Hem bunun için hem de SSD root için yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki sürüm ile Moutn EFI bölümünden bir görsel gönderin sistemde USB takılı olmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı