macOS diski Clover ekranında görünmüyor

İşlemci : i7 7700HQ
Ekran kartı : GTX 1050+HD 630
Bellek : 16 GB DDR4
Bunları kullanmaktayım. Dizüstüm var kısacası. Kullandığım MacOS sürümü, Mojave 10.14.4. Kurulum esnasında bir problem olmuyor. RAW imajını şuradan indirdim; -siz de üyesiniz gördüm. :D
Clover'da "config" kısmında "config_HD615_620_630_640_650" configini seçiyorum. Bir de bunun spoof hali var.
BIOS ayarlarımda, VT-D kapalı, SATA modu ACHI, Secure Boot ve Fastboot kapalı. Sistemde kurulum diski ve kurulacak disk dışında hiçbir disk yok. Kurarken Windows diskini söküyorum.

Bizim imajımızı dene istersen. Yapısını bilmediğimiz ve/veya içeriğini göremediğimiz bir kurulum medyasına dair öneri vermem biraz güç. Ayrıca siz de burada üyesiniz gördüm :D.
Kurulum medyamızı win32 disk imager ile yazdırmayı unutmayınız :). Yine tekrar ederse sorun daha farklı önerilerde bulunabiliriz elbette.

Not: USB belleği tamamen biçimle.

Hocam, Win32Disk İmager ile yazdırmaya çalıştığımda "döngüsel artıklılık denetimi" hatası alıyorum. Hangi imajla denersem deneyeyim sürekli hata veriyor, bende TransMac kullandım.

Evet bende üyeyim. :D
Bu arada şunu belirteyim, Mojave'den önce High Sierra denemiştim, o sorunsuz kuruldu ama açılmıyordu. Yani boot ekranında görüyordum ancak açılış esnasında "kextd stall appleacpicpu" hatası alıyordum. Şimdi Mojave kuruyorum, ama boot ekranına hiç glemiyor. :D
Ben imajı 120GB SSD'ye yazdırıyorum. Evde 8 GB USB Disk var sığar mı bendeki imaj?
Şuan USB Diske yazdırıyorum hatayı almadım. Bekleyeyim bakalım ne olacak. Ama çok yavaş 4MB/s. :( :)
Başarıyla yazdı, şimdi kuracağım. Bu arada attığınız imajıda denemişim. Ama sonucunu hatırlayamadım. :D
BIOS, USB Diski görmedi. Verdiğiniz imajı indirmeye başlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı