macOS doygunluk artmıyor

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
macOS'a geçişimden beri macOS'ta olan doygunluk sorununu çözebilmiş değilim ve hiçbir şekilde ne yazık ki ayarlar yerinden istediğim ayarı bulamadım. Ekran aşırı soluk ve renksiz. Windows için ise aynı şey geçerli değil. Windows'ta Radeon Software aracılığı ile doygunluğu fullediğim zaman çok canlı renkler elde edebiliyorum.

macOS için ne yazık ki asla öyle bir ayar bulamadım ve bunun için uygulama bulma kararı aldım. Arada bariz belli olan farkı göstermek için konuyu resimleyeceğim.

macOS.jpeg

Bakınız üstte görünen fotoğraf macOS'a ait.

Windows.jpeg

Altta gördüğünüz görüntü ise Windows'a ait. Bu fark ne yazık ki beni rahatsız ediyor çünkü macOS üzerinde günlük işlerimi, film ve dizi vs. izlemeyi düşünüyorum. Farkın bariz belli olduğunu düşünüyorum ve konuyu sizlere emanet ediyorum.

@claus, @tristessehivernale, @Yiğit Gençer.

Sistem Tercihleri > Ekran > Renk altında kalibrasyon olması gerekiyor.
En azından gerçek Mac'lerde bu şekilde.
Hocam ne yazık ki o ayar pek kurtarmıyor. Oradan en fazla renk sıcaklığı falan ayarlanabiliyor. Sanki Windows'ta Radeon Software uygulamasına girip doygunluk seçeneğini fullermiş gibi fullemek istiyorum doygunluğu fakat bir türlü ne uygulaması varsa bulabildim, ne de herhangi bir ayarı varsa bulabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı