Çözüldü macOS El Capitan Kurulumunda "Missing bluetooth controller transport!" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

161553

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Laptop'uma macOS Sierra kurmaya çalıştım ama ne yaptıysam olmadı. Ben de El Capitan indirdim ve buradaki rehbere göre kurulum yapmaya çalıştım fakat dünden beri de "Missing bluetooth controller transport!" hatasında takılıp kaldım. Bu sanırım ekran kartıyla ilgiliymiş.

1_1.JPG

İşlemcim Intel P7350;

Intel® Core™2 Duo Processor P7350 (3M Cache, 2.00 GHz, 1066 MHz FSB) Ürün Teknik Özellikleri

Ekran kartım NVIDIA GeForce 9600M GS;

Next Generation Performance Notebook PC - NVIDIA | GeForce

Denediklerimi göstereyim;

1)

2-2.JPG

2) Boşluk tuşuna basıp şu menüye girdim ve şu 3 seçenekle de tek tek boot etmeyi denedim. Aynı hatayı aldım;

3.JPG

3) Şöyle bir öneri buldum ama -s ile boot ettiğimde root diye bir şey çıkmadı;

4_4.JPG

Bu hatayı aşmak için ne yapabilirim? Yoksa daha eski macOS sürümlerini mi denemem gerekiyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran kartınız eski olduğu için, önceki macOS sürümlerini denemeniz gerekiyor. Yani açılsa dahi grafik kartınız aktif olmayacak. Sanırım bir önceki konunuza yazmıştım aynı şeyleri.

Ekran kartınız eski olduğu için, önceki macOS sürümlerini denemeniz gerekiyor. Yani açılsa dahi grafik kartınız aktif olmayacak. Sanırım bir önceki konunuza yazmıştım aynı şeyleri.

Evet kart eski malesef. Sierra ve El Capitan olmadı. Daha eski bir sürümü deneyeyim. Teşekkürler.

Snow leopard çok eski bir sürüm. Bir de alma tarihiniz ile bir ilgisi olmayacaktır. Mevcut laptopumu 2011 de aldım Windows 10 ve Sierra birlikte sorunsuz kullanabiliyorum. Çok eski sürümlere gitmemek için Mavericks deneyin derim.

Peki. Mavericks indireyim o zaman. Teşekkürler. :)

Snow leopard çok eski bir sürüm. Bir de alma tarihiniz ile bir ilgisi olmayacaktır. Mevcut laptopumu 2011 de aldım Windows 10 ve Sierra birlikte sorunsuz kullanabiliyorum. Çok eski sürümlere gitmemek için Mavericks deneyin derim.

İndirme link'lerinde "dosya bulunamadı" diyor;
Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı

Mavericks'i Win32 Disk Imager programıyla usb'ye yazdırdım ama açılışta boot etmeden direkt Windows'a geçti. İndirdiğim Mac os'ları da tozlu arşive attım. Sonuç olarak 8 günlük Mac os kurma maceramın sonuna geldim. Windows'la yola devam.. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Mac oslar.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı