Çözüldü macOS "Error loading kernel cache (0x9)" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Red Switch

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Rehberler sayesinde Windows'umun yanına Hackintosh kurabildim sonunda. Emekleriniz için teşekkür ederim.

Kısaca anlatayım.
Boot etmeyi USB'den bilgisayara da taşıyabildim. Sadece ufak bir sorun var, bazı zamanlar boot ederken Error loading kernel cache (0x9) veya Couldn't allocate runtime area hatalarını alıyorum. Sistemi başarılı bir şekilde açmak için ise bir çok kez yeniden başlatıyorum bilgisayarı.

İşlemcim: AMD R5 2600

Otomatik olarak seçilmesi için amdzenconfig dosyamı çoğaltarak config adını verdim. Böylece aynı ayarlar, ben config seçmeden oluşuyor. Ancak bazı zamanlar bu işe yaramıyor, configlerden amdzenconfig'i seçiyorum ve boot ediyorum. Bazen bu bile işe yaramıyor ve beni baya uğraştırıyor.

Sorun nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam maalesef işe yaramadı. Kernel cache hatasını tekrar aldım. Kapatıp açtığımda o ayarı yapmadan tekrar sistemi açtım. Başka ne yapabilirim?

Konusunda bulunan alternatif .efi driverları deneyebilirsiniz. Örneğin OsxAptioFixDrv-64.efi gibi.

Konusunda bulunan alternatif .efi driverları deneyebilirsiniz. Örneğin OsxAptioFixDrv-64.efi gibi.

OsxAptioFixDrv-64.efi driverını kurduktan sonra, ard arda 3 denemede de başarılı bir şekilde sistem açıldı. Sanırım sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim :)

Merhaba ben de bu hataları alıyorum. BIOS'ta gerekli ayarları yaptım. İlk başta end randomseed hatası alıyordum. slide=0 yazdım sonrasında error kernel loading 0x9 hatası almaya başladım. Yardımcı olabilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben de bu hataları alıyorum. BIOS'ta gerekli ayarları yaptım. İlk başta end randomseed hatası alıyordum. slide=0 yazdım sonrasında error kernel loading 0x9 hatası almaya başladım. Yardımcı olabilir misiniz ?
Kendi konunuzdan devam edin. Size OpenCore imajı önerdim.

Makale kaldırılmış güncel bir makale varsa paylaşabilir misiniz ?

Geri
Yukarı