macOS High Sierra Çift Monitör Düşük Çözünürlük Sorunu

Nazım Parlak

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart = Asus B250 gaming
  • İşlemci = Intel i5 7500
  • Ekran Kartı = GTX 750 Ti
  • RAM= 16 GB
  • Monitör = 2 adet AOC E2270SW VGA ve HDMI çıkışları var
Hem Windows hem macOS kurdum. Mac kullanırken çift monitör de kullanmak istiyorum ancak VGA üzerinden bağladığımda monitörlerden bir tanesinin çözünürlüğü 1280*768'de kalıyor ve yükseltemiyorum. App Store'dan indirdiğim ekran çözünürlüğü ayarlama programlarıyla 1920*1080'e alıyorum bu sefer de görüntü sol taraftan büyük bir boşluk bırakıyor. macOS HDMI üzerinden bağladığım monitörü otomatik olarak tanıyıp model numarasını vs. kaydediyor. VGA ile bağlanan monitörden bihaber yani. Sonra gidip DisplayPort to HDMI alıp bu sorunu çözebilirim diye düşündüm bir ürün aldım Vatan'dan gelip taktığımda da macOS monitörü görmedi. Bu anlattığım sorunlar Windows tarafında yok her türlü iki monitörü de FullHD kullanabiliyorum ancak macOS'da çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI dönüştürücü dene her iki monitör içinde. Ben bir tanesini HDMI dönüştürücü ile kullanıyorum...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı