Çözüldü MacOS High Sierra kurulumu takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dwking

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba "highsierrav3unofficial.dmg.zip" imajını kullanıyorum, kuruluma başlarken "using reloc block yes hibernate wake no" yazısından sonra bir ilerleme olmuyor. İnternetteki birkaç çözümü denedim fakat etkili olmadı.
Sistem:
B550-E Gaming.
Ryzen 3600.
GTX 745.

Çözüm
SSDT hazır olarak bulunuyor ve kext ekler gibi ekleyebilirsiniz ProperTree aracılığıyla, bkz:

Rehber: Ryzen and Threadripper(17h and 19h) | OpenCore Install Guide
B550 gördüğünüz alanları attığım EFI'de değiştirin ve deneme yapın.
  • Not: shikigva=40 ve shiki-id=Mac-7BA5B2D9E42DDD94 Boot-Arg'ları, Polaris/Vega/Navi ekran kartlarında tüm türdeki render işlemlerini yapabilmesini sağlıyor. Üstte saydığım ekran kartlarını kullanmıyorsanız veya NVIDIA kullanıyorsanız bu iki komutu config.plist'ten silebilirsiniz.

B550 için EFI'yi düzenlemen lazım. SSDT-CPUR ve birkaç ayar daha gerekiyor config üzerinde.

B550 için EFI'yi düzenlemen lazım. Ssdt-cpur ve birkaç ayar daha gerekiyor Config üzerinde.

Açıkcası ilk defa macOS ile uğraşıyorum bu konuda pek bir bilgim yok, internette araştırma yaparak yapacağım bir durum ise deneme yapmaya çalışırım siz de bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

SSDT hazır olarak bulunuyor ve kext ekler gibi ekleyebilirsiniz ProperTree aracılığıyla, bkz:

• Not: shikigva=40 ve shiki-id=Mac-7BA5B2D9E42DDD94 Boot-Arg'ları, Polaris/Vega/Navi ekran kartlarında tüm türdeki render işlemlerini yapabilmesini sağlıyor. Üstte saydığım ekran kartlarını kullanmıyorsanız veya NVIDIA kullanıyorsanız bu iki komutu config.plist'ten silebilirsiniz.

Çözüm
Ssdt hazır olarak bulunuyor ve kext ekler gibi ekleyebilirsiniz propertree aracılığıyla, bkz:

Şimdi deneyeceğim teşekkür ederim.
@tristessehivernale tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın kullandığım sistem için High Sierra mı önerirsiniz yoksa Big Sur mu?
Kurulumu tamamladım sistemi açtım fakat internet ve ekran kartını yine görmüyor onun harici. Bluetooth, ses bunları gördü.

Şimdi deneyeceğim teşekkür ederim.
@tristessehivernale tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın kullandığım sistem için High Sierra mı önerirsiniz yoksa Big Sur mu?
Kurulumu tamamladım sistemi açtım fakat internet ve ekran kartını yine görmüyor onun harici. Bluetooth, ses bunları gördü.
Yeni açtığınız konu üzerinden gerekli bilgileri verdim, bu konuyu kitliyorum. Elinize sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı