MacOS imaj dosyası düzgün oluşturulamıyor

Sahınnnn

Hectopat
Laptopuma macOS kurmak istiyordum ve rehber videoyu izledim. Birebir aynı işlemleri yaptıktan sonra 2 sorun ile karşılaşıyorum.
1 - MacOS'i flash belleğe yazdıktan sonra flash belleği çıkarıp takana kadar flash bellek sistemde gözükmüyor.
2 - kurulduktan sonra flash belleğin içerisinde boot ve OC dosyaları bulunmuyor, sadece kurulumdan sonra adlı dosya bulunuyor. (macOS Monterey ve Ventura'yı denedim)
Bir de sistemime uygun olan Config dosyasını nereden bulabilirim?

Laptopuma macOS kurmak istiyordum ve rehber videoyu izledim. Birebir aynı işlemleri yaptıktan sonra 2 sorun ile karşılaşıyorum.
1 - MacOS'i flash belleğe yazdıktan sonra flash belleği çıkarıp takana kadar flash bellek sistemde gözükmüyor.
2 - kurulduktan sonra flash belleğin içerisinde boot ve OC dosyaları bulunmuyor, sadece kurulumdan sonra adlı dosya bulunuyor. (macOS Monterey ve Ventura'yı denedim)
EFI Atmanız gerek USB'ye. Ayrıca çıkarıp takınca gözükmesi normal bir şey.

EFI Linki:
İndirip USB'ye atacaksanız. Önce bu EFI ile boot etmeyi deneyin. Sorun olursa buradan yazın yardımcı olalım.

Sisteminizi belirtin hocam.

Sistemde ekran kartı yok. Tam olarak hangi bilgiler lazım hemen aktarayım.
Hocam Wi-Fi, Bluetooth, SSD modeli belirtin yeterli olur. Ya da en iyisi laptop modelini yazmanız. Ayrıca AMD APU için hackintosh desteği yok diye biliyorum ama son günlerde mümkünmüş sanırım. Yine de sorun olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda @e.n.e.s hocam yardımcı olur.

Hocam Wi-Fi, Bluetooth, SSD modeli belirtin yeterli olur. Ayrıca AMD APU için Hackintosh desteği yok diye biliyorum ama son günlerde mümkünmüş sanırım. Yine de sorun olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda @e.n.e.s hocam yardımcı olur.

Realtek 8821CE Wireless lan 802.11AC PCI'e nıc - Wi-Fi
Realtek Bluetooth adapter - Bluetooth.

Intel SSDPEKNU512GZ - SSD​

Bunlar laptop bilgileri.

Peki laptop ile uyumlu değil ise masaüstü sistemim için uyumlu mu diye kontrol edebilir misiniz?
Masaüstü sistemimde Wi-Fi ve Bluetooth adaptörü yok.
İşlemci Intel Core i7 3770.
Ekran kartı RX 470.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Realtek 8821CE Wireless lan 802.11AC PCI'e nıc - Wi-Fi
Realtek Bluetooth adapter - Bluetooth.
Bunlar laptop bilgileri.

Peki laptop ile uyumlu değil ise masaüstü sistemim için uyumlu mu diye kontrol edebilir misiniz?
Masaüstü sistemimde Wi-Fi ve Bluetooth adaptörü yok.
İşlemci Intel Core i7 3770.
Ekran kartı RX 470.

Yardımınız için teşekkür ederim.
RX 470 Destekli bir kart. macOS kurabilirsiniz o sisteme. Wi-Fi yoksa ethernet kullanacağız demektir. Aygıt yöneticisine girip ağ bağdaştırıcıları kısmının ekran görüntüsünü atabilirmisiniz?

RX 470 Destekli bir kart. macOS kurabilirsiniz o sisteme. Wi-Fi yoksa ethernet kullanacağız demektir. Aygıt yöneticisine girip ağ bağdaştırıcıları kısmının ekran görüntüsünü atabilirmisiniz?
1678302150517.png

Hocam çalışıp çalışmadığından emin değilim ama Realtek RTL8111.kext ile çalışabileceğini düşünüyorum. Birde AIDA64 kullanarak ağ kısmından ekran görüntüsü atabilirmisiniz? Aygıt yöneticisinden pek detaylı bilgi alamıyoruz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı