macOS kurulumda oluşan hata nasıl çözülür?

Sahınnnn

Hectopat
macOS Sonoma 14 kurmayı deniyorum fakat aşağıya bıraktığım hayatı veriyor. 5-10 saniye sonra solda küçük yazılarla ımage failed hatası çıkıyor. Bu işlerde pek bilgili değilim. EFI dosyasını bu video ile hazırladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IMG_0750.jpg

Farklı bir EFI dosyası denediğimde ınstall dediğimde Apple logosu geliyor ve orada kalıyor. Sanırım sorun EFI dosyamda fakat nasıl düzelteceğim hakkında bilgim yok. 2 farklı sisteme kurmayı denedim 2'sinde de olmuyor.
Laptop: Ryzen 5 4600H APU.
Masaüstü: Ryzen 5 3600, RX 470, A320M-F

Son düzenleme:
macOS Sonoma 14 kurmayı deniyorum fakat aşağıya bıraktığım hayatı veriyor. 5-10 saniye sonra solda küçük yazılarla ımage failed hatası çıkıyor. Bu işlerde pek bilgili değilim. EFI dosyasını bu video ile hazırladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 2141145

Farklı bir EFI dosyası denediğimde ınstall dediğimde Apple logosu geliyor ve orada kalıyor. Sanırım sorun EFI dosyamda fakat nasıl düzelteceğim hakkında bilgim yok. 2 farklı sisteme kurmayı denedim 2'sinde de olmuyor.

SMBIOS değiştirmeyi dener misiniz?

Eki Görüntüle 2141145

Veya bu linkteki EFI ile deneyin önce. Config dosyasını ayarlamayı unutmayın.

SMBIOS değiştirmeyi dener misiniz?

Veya bu linkteki EFI ile deneyin önce. Config dosyasını ayarlamayı unutmayın.

Bu EFI'yi laptop için mi attınız masaüstü için mi? Masaüstü sistemime kurmayı başardım. Laptopuma kuramıyorum. Bir de Config dosyasını değiştirmekten kasıt nedir? Bu konuda fazlasıyla bilgisizim. Teşekkürler.
Birde bilginiz varsa bu sorunuma da bakabilir misiniz?

Laptop için Türkçe kaynak bulamadım. Masaüstü apu sistemleri için var ama onlarda işe yaramadı.
Laptop maalesef kuramazsınız diye biliyorum AMD mobil işlemcilerin hackintosh desteği yok ama bir şekilde yapmayı başaranlar oluyor nasıl yapıyorlar pek bilgim yok belki @yusufklncc hocamız bilir.

Laptop için Türkçe kaynak bulamadım. Masaüstü apu sistemleri için var ama onlarda işe yaramadı.
Masaüstü için Türkçe rehbere göre ilerlerseniz sorunsuz şekilde kurulması lazım işlemci ve ekran kartı destekleri var.

Geri
Yukarı