Çözüldü macOS kurulumunda Bölünmüş disk gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kayamurat05

Centipat
Merhaba dostlar.
Yaklaşık birkaç gündür Dual Boot macOS High Sierra kurmaya çalışıyorum. Öncelikle BIOS ayarlarını laptop modelime uygun olarak yaptım. Sonra sırayla C: Diski Paragonla formatlayıp (Apple hfs) kuruluma geçiyorum buraya kadar her şey normal ilerliyor. Daha sonra bu ekranda kalıyor ve bölünmüş (40000) görmüyor. Farklı imaj denemelerime rağmen durum aynı konuda yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar.
Yaklaşık birkaç gündür Dual Boot macOS High Sierra kurmaya çalışıyorum. Öncelikle BIOS ayarlarını laptop modelime uygun olarak yaptım. Sonra sırayla c: Diski Paragon'la formatlayıp (Apple hfs) kuruluma geçiyorum buraya kadar her şey normal ilerliyor. Daha sonra bu ekranda kalıyor ve bölünmüş (40000) görmüyor. Farklı imaj denemelerime rağmen durum aynı konuda yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Disk izlencesine girip oradan biçimlendirmeniz gerekli diğer bölümü.

C diski bölüp ikinci diski oluşturdum sonrada paragon ile formatladım.
HP Probook 450G5
İntel i5 işlemci 1.6 GHz 4 çekirdek 8 fiziksel
Nvidia GPU
250 GB SSD

Şu yöntemleri dener misiniz?
  • Eğer BIOS sadece Legacy ise bunu UEFI & Legacy olarak ayarlayın. Kurulumdan sonra bunu sadece UEFI olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Yükleyici ile tekrar boot edin. Zira çoğu zaman ilk kurulum esnasında sistem tam kurulmamış olabilir. Kurulumdan sonra tekrar kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı