macOS kurulumunda HDD görünmüyor

Ali-Emre-Erdem

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bilgisayarıma macOS yüklüyorum, tam yükleyeceğim diski seçeceğim zaman şu sorunla karşılaşıyorum.
Diski görmüyor.
3eadc8d8-23b0-458b-9bcc-fa27e09a3a50-min.jpg

Şu videodaki adamın yaptıklarını uygulamaya çalışıyorum onun verdiği dosyalarla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem:
16 GB 3000 MHz RAM.
AMD ASUS TUF RX5700 ekran kartı
Ryzen 5 2600 işlemci.
B450 M Dragon anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin yeni. Neden Sierra deniyorsun? Kemal Hocamın Catalina imajını dener misin? Kurulum aşamasından önce Windows ile başlatıp alan ayırmak istediğin diski kolaylıkla ayarlayabilirsin. Bunun için bu yolu izle;
(Eğer diskin tamamına kuracaksan bu adımı atla)"Bu Bilgisayar > Yönet > Disk Yönetimi" bu kısımda hangi diske kurmak istiyorsan sağ tıklayıp küçült diyorsun ve alan ayırıyorsun.
Ayırdığın alanı Paragon Partition Manager programı aracılığıyla Apple HFS formatına biçimlendiriyorsun. Kurulum ekranında otomatik olarak göreceksin. Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin, iyi forumlar.

Bizim imaj ile dene.

Sistemin yeni. Neden Sierra deniyorsun? Kemal Hocamın Catalina imajını dener misin? Kurulum aşamasından önce Windows ile başlatıp alan ayırmak istediğin diski kolaylıkla ayarlayabilirsin. Bunun için bu yolu izle;
(Eğer diskin tamamına kuracaksan bu adımı atla)"Bu Bilgisayar > Yönet > Disk Yönetimi" bu kısımda hangi diske kurmak istiyorsan sağ tıklayıp küçült diyorsun ve alan ayırıyorsun.
Ayırdığın alanı Paragon Partition Manager programı aracılığıyla Apple HFS formatına biçimlendiriyorsun. Kurulum ekranında otomatik olarak göreceksin. Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin, iyi forumlar.
Hocam Catalina imajını seçmeme nedenim 2 tane var
1. Elimde 16GB USB yok(bu bir şekilde çözülür)
2. Ekran kartım RX 5700 olduğu için Catalina ile ilgili sorunlar yaşayabilirim sanırım çünkü şöyle videolar gördüm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam bir de konunun ismini sanırım yanlış yazmışım ben HDD değil M.2 SSD kullanıyorum acaba bundan dolayı olabilir mi? Kullandığım imaj dosyası desteklemiyor olabilir mi? Çünkü Apple HFS formatında yapıp denedim ama olmadı yine görmedi diski.
Teşekkürler.
Bizim imaj ile dene.
Hocam Catalina imajını seçmeme nedenim 2 tane var
1. Elimde 16GB USB yok(bu bir şekilde çözülür)
2. Ekran kartım RX 5700 olduğu için Catalina ile ilgili sorunlar yaşayabilirim sanırım çünkü şöyle videolar gördüm;

Ayrıca M.2 SSD kullanıyorum hocam. Kemal Hocamın M.2 SSD uyumlu High Sierra kurulum imajını buldum fakat bunun için rehber video bulamadım.

Teşekkürler.

Catalina'dan sonra Mojave'de bile adam akıllı desteği olmayan RX 5700/5700 XT'yi nasıl Sierra'ya kurmayı planlıyorsunuz? M.2 SSD için yama yapmak gerekiyor olabilir.
Hocam, Kemal Hocamın forumda yayınladığı imaj dosyası ile;
Technopat Youtube kanalındaki video ile birlikte gitsem olur mu acaba? Açıklamada gördüğüm kadarıyla M.2 SSD desteği varmış bu imaj dosyasının.
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı