macOS kurulumundaki BIOS ayarları sıkıntı yaratır mı?

Ben sorun yaşadım. Normalde macOS yükleyicisi ile başlattığımda bana hem Mac hem Windows seçeneği sunardı. Ama şimdi Windows’u seçtiğimde açmıyor, bootu ilk sıraya Windows’u eklemem gerekiyor. Bunun dışında sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sisteme macOS yüklemekle alakalı olan bu yazıda yapılanlar sistemde nasıl bir değişikliğe yarıyor, Windows kullanımımda herhangi bir değişiklik veya sorun teşkil eder mi?

High Sierra yükledikten sonra Swifty ile birlikte Xcode kullanabilir miyim ?
Çoğunlukla yeni ayarlar ile Windows normal olarak açılıyor ama CSM belki etkileyebilir, eğer MBR formatta kurulum yaptıysanız boot sorunu olabilir ama GPT ise bir sorun teşkil etmez. Bunların dışında VT-X ya da VT-D’nin de bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. İçlerinde en önemlisi AHCI seçeneği, eğer IDE’ye ayarlı ise problem yaratır.

Ben sorun yaşadım. Normalde macOS yükleyicisi ile başlattığımda bana hem Mac hem Windows seçeneği sunardı. Ama şimdi Windows’u seçtiğimde açmıyor, bootu ilk sıraya Windows’u eklemem gerekiyor. Bunun dışında sorun yok.
Her anakartta aynı olmayabilir bu OpenCore sürümüne bile bağlı olabilir. Ben performansta bir sorun yaşar mıyım bunu merak ediyorum.

Bunların dışında VT-X ya da VT-D’nin de bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. İçlerinde en önemlisi AHCI seçeneği, eğer IDE’ye ayarlı ise problem yaratır.
Şuradakileri hiç anlamadım ne yazık ki çünkü hiç bir bilgim yok ve nasıl yapmam gerektiğine dair sıfırdan bakıyorum. Sırf programlama için lazım bana da.

Ayrıca Swifty için yeni sürüm gerekiyordu, en son ben High Sierra’da deneme amaçlı kurmaya çalıştığımda hata almıştım. Sisteminiz genel anlamı ile iyi ve uyumlu ise Catalina önermekteyim.
Her anakartta aynı olmayabilir bu OpenCore sürümüne bile bağlı olabilir. Ben performansta bir sorun yaşar mıyım bunu merak ediyorum.

Şuradakileri hiç anlamadım ne yazık ki çünkü hiç bir bilgim yok ve nasıl yapmam gerektiğine dair sıfırdan bakıyorum. Sırf programlama için lazım bana da.
Sıkıntı olursa çekinmeden etiket atabilirsiniz yardımcı olurum. Öncelikle sizin sistem donanımlarınız neydi?

Ayrıca Swifty için yeni sürüm gerekiyordu, en son ben High Sierra’da deneme amaçlı kurmaya çalıştığımda hata almıştım. Sisteminiz genel anlamı ile iyi ve uyumlu ise Catalina önermekteyim.

Sıkıntı olursa çekinmeden etiket atabilirsiniz yardımcı olurum. Öncelikle sizin sistem donanımlarınız neydi?
Ekran kartı desteklemiyormuş.

Ryzen 5 1600AF işlemci.
GT1030 2GB.
16 RAM 3000MHz.
500 GB boş SSD.
çalıştığımda hata almıştım.
Bu kötü oldu şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sisteme macOS yüklemekle alakalı olan bu yazıda yapılanlar sistemde nasıl bir değişikliğe yarıyor, Windows kullanımımda herhangi bir değişiklik veya sorun teşkil eder mi?

High Sierra yükledikten sonra Swifty ile birlikte Xcode kullanabilir miyim ?
Hayır. Sorun çıkarmaması gerekiyor. Performans veya onun gibi şeylere ne faydası, ne de zararı olur. Rahatlıkla bu ayarları yapabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız önceki BIOS ayarlarınızı yeniden yapmayı deneyebilirsiniz. Onun dışında High Sierra sürümünde desteklenen Xcode ve Swifty sürümünü bulmak biraz zor olabilir çünkü artık High Sierra eskidi ve desteği kesildi. Bunun ile birlikte uygulamaların desteği gittikçe azaldı.

Bahsedilen ayarların performansa bir etkisi yok SATA AHCI haricinde. O da eğer IDE’ye ayarlı ise problem yaratıyor.
Kalan ayarlar USB, SATA, BIOS Boot ve işlemci ayarlarıdır.

Geri
Yukarı