Çözüldü macOS Mojave 10.14.6 Boot Kurulumundan Sonra Siyah Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Amore

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba uzun süre Windows kullanmaktan sıkıldım. Linux sistemlerinde yetersiz kalması nedeniyle PC'ye macOS kurmak istedim. Pek araştırma yapmadan direk Mojave 10.14.6 versiyonunu indirip gerekli Boot ayarlarını yaptıktan sonra kurulum yaparken config dosyası olarak "config_desktop" seçip devam ettim. Ardından ufak bir Boot kurulumu gerçekleşti fakat daha sonrasında ekran siyah kalıyor. Tahminimce sistemim yetersiz yada ufak araştırmama göre VGA kullandığım için olabilir. Desteğinizi bekliyorum. Bu olmazsa sizce hangi versiyonu kullanmalıyım?

Sistem
CPU: Intel i5 3570 3.4 GHz
GPU: AMD Redeon HD7850 Sapphire 2GB 256 bit
RAM: GSKILL Dual 4GB (8GB)
Mainboard: GIGABYTE Z77M-D3H

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberi inceleyin ama VGA sorun yaratır. Dönüştürücü bile sorun yaratabiliyor. Mümkünse HDMI olarak dene.

Rehberi inceleyin ama VGA sorun yaratır. Dönüştürücü bile sorun yaratabiliyor. Mümkünse HDMI olarak dene.
Mesajınız için teşekkür ederim. Dönüştürücü alıp deneyecek fırsatım olmadı henüz. Onun yerine @Viohx adlı arkadaşın dediği gibi On board'a bağlayıp kurulum yapmayı denedim. "IOconsoleUsers:GIOScreenLockState 3" gibi bir sorun ile karşılaştım bu seferde. Ne yapmalıyım sizce. Birde ekran kartı ile VGA destekleyen bir güncel macOS sürümü var mı?

Mesajınız için teşekkür ederim. Dönüştürücü alıp deneyecek fırsatım olmadı henüz. Onun yerine @Viohx adlı arkadaşın dediği gibi On board'a bağlayıp kurulum yapmayı denedim. "IOconsoleUsers:GIOScreenLockState 3" gibi bir sorun ile karşılaştım bu seferde. Ne yapmalıyım sizce. Birde ekran kartı ile VGA destekleyen bir güncel macOS sürümü var mı?
El Capitian veya bir ihtimal Sierra olabilir.

El Capitian veya bir ihtimal Sierra olabilir.
@claus desteğin için çok teşekkür ederim. Konunun süre zarfında dediğiniz gibi Sierra sürümünü kurdum ve şu an kullanıyorum. Konu dahilinde bir sorum olucak Mojave güncelleme bildirimi geliyor. Yükseltme yapsam ekran ile ilgili bir sorun yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı