Başarılı Kurulum macOS Mojave 10.14 | Asus Z170 Pro Gaming | I5 6600K

- İlk olarak BIOS ayarları varsayılana çektim.
- Kurulum için; SATA: AHCI, VT-D: Disable, Secureboot: Disable, CFG-Lock= Disable yaptım. ( Sadece Secureboot ve SATA: AHCI ayarlarını değiştirmem yetir varsayılan ayarlarda diğer ayarlar zaten istenilen biçimde.)
- Win32 Disk Imager programı ile masaüstü sistemlere uygun imajı indirip USB'ye yazdırdım. ( 8 GB belleklerde imaj boyutu ile kafa kafaya gelir benim yaşadığım sorun buymuş sonradan fark ettim 16 GB'lık USB bellekle kurulumu yaptım.)
- USB belleğimi USB 2.0 portuna taktım ve BOOT ekranında hazırlamış olduğum USB belleği seçtim kurulum ekranına ulaştım.
- Kurulumdan sonra beni çok hoş bir sürpriz karşıladı ses ve ethernet direk tanındı, odama kablo çekmedim TP-Link'in TL- WN823N adaptörünü kullanıyorum macOS desteği bulunmakta internet sitesinde güncel sürücüler mevcut.
- Clover Bootloader kurulumunu UEFI sistemlere göre yaptım USB/EFI/CLOVER içindeki Driver64UEFI, Kext ve config.plist dosyalarını HDD/EFI/CLOVER klasörü içine attım ve sistemi USB olmadan sorunsuz şekilde BOOT ettim.
- Son olarak kullandığım kablosuz ağ adaptörünün güncel sürücüsünü indirip kurdum ve sorunsuz çalışmakta.

Çalışanlar;

- İşlemci - RAM - Ekran Kartı
- Ses
- Ethernet
- Kablosuz Ağ Adaptörü
- Uyku ( macOS High Sierra'da çalışmıyordu.)

Görseller;

6467incio5192458.jpg

4337incix3457199.jpg
4580incik350355.jpg
6715incim5403035.jpg
7990inciy9556311.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum sonunda USB 3 portlar tam hızda çalışıyor mu? Eğer USB 3 gerçek hızında ise donanımı alacağım. İşlemci Core i7 olursa sorun olmaz sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı