macOS Mojave 10.14 IOConsoleUsers Sorunu

kubde

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımda Hackintosh kurulumu yapıyorum ve IOConsoleUsers: gIOScreenLockState 3 hatasını ekran kartımdan dolayı alıyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Sistem bilgilerim şu şekilde;

• Intel Core i7 3770
  • ASRock H61M-PS
  • HD 7850 2GB
  • Intel HD Graphics 4000
  • Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E (NDIS 6.30)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümsüz bir şey olmaz :) Biraz sora bir dosya paylaşacağım senin için onunla denersin birde ;)
Şöyle bir durum olabilir. Sistemin biraz eski olduğu için problem yaşanıyor muhtemelen.
High Sierra deneyebilir misin ?
macOS High Sierra 10.13.6 İmajı
@kubde Other ve diğer klasörleri sildiniz değil mi? Bu linkten FakeSMC. kext son sürümü indirip 10.14 klasörünün içine atıp tekrar dener misin? config.plist doayası olarak da Usb belleği hazırlarken olan config.plist dosyasını kullanın.
Evet. Dediginizi harfiyen uyguladım. Indirip size dönüş yapacağım
@kubde Other ve diğer klasörleri sildiniz değil mi? Bu linkten FakeSMC. kext son sürümü indirip 10.14 klasörünün içine atıp tekrar dener misin? config.plist doayası olarak da Usb belleği hazırlarken olan config.plist dosyasını kullanın.
Link yok.

Bana orjinal EFI klasörünü atar mısın ? Aklımda bir çözüm var eğer ki olursa hemen çözeceğim : )

Bana orjinal EFI klasörünü atar mısın ? Aklımda bir çözüm var eğer ki olursa hemen çözeceğim : )
EFI - Google Drive
Ben bayrakları çektim. Yapamadık gitti :)
@parrhesia işetim sistemini kurdum:) @maestra 'nın Verdiği linkteki config dosyasında ekran kartımın id sini 0x681910002 olarak ayarlayınca açılıyor. Kext kurulumunu yaptım ama ekran kartı 5 MB olarak görünüyor. İnternet ve ses de yok.
@parrhesia

Bizim olmayan imaj için mi uğraştırdın bizi :) Neyse, en azından problemin çözülmüş kurulum aşamasında ki. Verdiğim EFI'nin işine yaradığına sevindim. USB'siz boot etmek oldukça basit. Clover Bootloader kurulumu yap. Sonrasın da Sabit Disk'in üzerinde EFI bölüntüsünü Clover Configurator ile mount et. Ardından USB belleğinde ki EFI klasörü ile Sabit Disk'inde ki EFI klasörünü değiştir. Ardından USB'siz başlatabilirsin.

Sizin imajı indirmeyi çok istedim ama 2 GB indirdikten sonra sınıra ulaşıyor 5 saat beklememi istiyor benden. Mega problem oldu:) şuan Mojaveden yazıyorum. Her şey tamam. Ekran kartım 5 MB onu düzeltemediğim için görüntü çok kötü bir durumda.
@maestra
@parrhesia
@maestra hocam masaüstü bilgisayarımda internet, ses ve diğer bütün ayarları yaptım. Sadece Ekran kartım HD 7850 7Mb olarak görünüyor. Forumda çeşitli şekillerde bu sorunu düzeltmek için yorumlar ve konular var fakat hiç birisiyle yapamadım. Affınıza sığınarak son kez yardım talep ediyorum sizden. Ekran kartımın romunu çıkardım. Lütfen bir bakar mısınız.
Pitcairn.rom
Bizim olmayan imaj için mi uğraştırdın bizi :) Neyse, en azından problemin çözülmüş kurulum aşamasında ki. Verdiğim EFI'nin işine yaradığına sevindim. USB'siz boot etmek oldukça basit. Clover Bootloader kurulumu yap. Sonrasın da Sabit Disk'in üzerinde EFI bölüntüsünü Clover Configurator ile mount et. Ardından USB belleğinde ki EFI klasörü ile Sabit Disk'inde ki EFI klasörünü değiştir. Ardından USB'siz başlatabilirsin.
Geçde olsa sizin imajınızı indirip temiz bir kurulum yaptım:) Teşekkür ederim. Fakat Ekran kartımın 7MBsorunu hala devam etmekte lütfen bir bakar mısınız
Bu kullandığım config: config.plist
Ekran kartımın rom dosyası 6819_1002.rom
Ekran kartım için kullandığım kextler AMD7000Controller.kext AMDRadeonX4000.kext
Ayrıca Whatevergreen ve lilu kextleri
@parrhesia
@maestra
Sorunum hala devam etmekte. Benim ekran kartım HD7850 ve id 0x68191002 Ama hiç bir sürümde tanıtamadım. 1xDP 1xHDMI 1xDVI girişlerine sahip. Bilgisi olan yardım edebilecek bir arkadaşımdan rica ediyorum. Yaptığım hiç bir şey ise yaramadı maalesef.
Güncelliyorum 😀Ekran katını değiştirdim Rx 590'ı 0x63df1200 id ile direkt tanıdı. Ses ve İnternet var sadece ses seviyesi yok. Ya hep açık ya da kapalı olarak ayarlıyor. Ek olarak uyku moduna geçince uyanmıyor. Ama bunlar da büyük sıkıntılar teşkil etmiyor:)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı