macOS Mojave kurulum için USB 3.0 Boot olmaması

bugra_5211

Centipat
Merhaba,

Hazır sistemimde 10.13.3 kullanmaktayım sistemimde her şey aktif çalışıyor bu sürümde. High Sierra kurarken farklı kaynaktan inen imaj ile kurulum yaparken USB 3.0 ile sorunsuz kurulum yapıyorum. Ancak Mojave için 08 Mart 2020 güncel imaj ile kurulum yapmak isteyince USB 3.0 ile Boot edemiyorum. USB 2.0 ile Boot edebiliyorum sadece macOS end random seed yazısını geçikten sonra tüm USB'ler pasif duruma geçiyor ve USB'den veriyi okuyamayınca kurulum ekranında hata alıyorum. Sistem siyah yazıları geçerse de görünen ilk Apple logosu altında yükleme derecesi %90'larda kalıyor tabii bu esnada USB'ler çalışmıyor.
Not: Sitemizden inen Mojave ve Catalina'da aynı USB hatalarını alıyorum.
En azından kurulum USB 3.0 ile yapabilecek olduğum bir kext düzenlemesi var mı?
(BIOS'um eski olduğu için kurulum sayfasındaki BIOS ayarlarının hiçbirisi benim BIOS'umda bulunmuyor) sadece SATA'yı AHCI yapıp High Sierra kuruyorum normalde ama Mojave'de işler karıştı :)
sistem detayları.
Gigabyte 990FXA-UD3 rev. 1.0 (UEFI BIOS değil)
AMD FX 6100.
HD5450 (Mojave desteği olmayabilir ama en azından şimdilik sistemi açmam gerekli 5M olarak görse bile)
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı