macOS Mojave Kurulumunda Girilmez İşareti Çıkıyor

Diğer config dosyalarını eğer clover ekranı donmaz ise silmenize gerek yok sadece config.plist isimli dosya işlemini claus'un dediği gibi yapın. Yeterli olacaktır.

Buradan HD 4000 için dosyayı indir. İsimini config olarak değiştir. USB / Clover içindeki config dosyaları varsa sil. Sonra bu oluşturduğun dosyayı at. USB'den clover ekranında Inject EDID işaretleyip dene.
Ben zaten ilk olarak bu configi deneyip yasak işaretini almıştım. @blackandyellow 'ın hazır koyduğu intelmobile configi o yasağı geçiyor fakat bir süre sonra' waiting on dict id=0 io...' satırından bi kaç satır sonra o satırda takılı kalıyor ve ekran bozuk gibi bir şey olup ekranın ortasındaki kodların arkasında yasak işareti çıkıyor.

Ben zaten ilk olarak bu configi deneyip yasak işaretini almıştım. @blackandyellow 'ın hazır koyduğu Intelmobile configi o yasağı geçiyor fakat bir süre sonra' waiting on dict id=0 io...' satırından bi kaç satır sonra o satırda takılı kalıyor ve ekran bozuk gibi birşey olup ekranın ortasındaki kodların arkasında yasak işareti çıkıyor.
Yani demek istediğim linkteki config süreç başlamadan yasak işareti çıkarıyor. Kemal beyin hazır verdiği Intelmobile configi bir süre sonra takılı kalıp yasak işareti veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarınızı görsel olarak sunabilir misiniz?
Buyrunuz bios ekranım.
Dediğim şekilde confiği ayarlar. USB / Clover / 64 UEFI içinden osxaptiofix3drv dosyasını sil.
Sonra verdiğim bağlantıdan ilgili dosyayı indir ve aynı konuma atıp dene.
Yine aynı şekilde takılı kaldı.

Dostum BIOS ayarlınızı öncelikle varsayılan değerlere alın. Ardından dvmt size ayarını 64 mb veya 128 mb olarak deneyin. Ek olarak usb configuration ayarlarında bulunan auto değerleri enable yapınız. Secureboot ve/veya bios admin şifresi var ise kapatınız.

Dostum BIOS ayarlınızı öncelikle varsayılan değerlere alın. Ardından dvmt size ayarını 64 mb veya 128 mb olarak deneyin. Ek olarak usb configuration ayarlarında bulunan auto değerleri enable yapınız. Secureboot ve/veya bios admin şifresi var ise kapatınız.
Bu sefer de realtek ethernet kısmına gelip takılı kaldı.

Dosya Ekleri

• IMG_20190504_152515.jpeg
    IMG_20190504_152515.jpeg
    84,9 KB · Görüntüleme: 56
XHCI ayarını biostan disabled dene ve/veya başka port ile dene. Ayrıca yasak işareti geldiğinde veya bu şekilde durduğunda USB çıkarıp başka porta tak. Cihazınız usb okumayı kestiği için bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı