Çözüldü macOS Mojave "tGrub error" sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eyüp Şencan

Hectopat
Daha fazla  
Yazılım uzmanlığı kursunda eğitim alıyorum, hocamız bizden bilgisayarınıza macOS kurmamızı istedi. Ben de bilgisayarın içine değil de harici harddiskim var onun içine yüklemek istiyorum. Bunu 4 kere denedim. macOS kurmadan önce harici harddiskime Android x86 kurulumu yaptım, bu sebebten dolayı Android'i kaldırdım macOS yüklemek için HFS olarak formatladım. macOS yüklüyor lakin boot ederken tGrub error hatası veriyor. Çözümü nedir? 4 kez denedim ama olmadı.
Kurmak istediğim macOS Mojave, bunu belirtmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemin uEFI olduğunu ve EFI bölümünün olduğunu varsayarak; EFI bölümü --> EFI klasörü içerisindeki BOOT klasörüne, kurulum USB içerisinde aynı yolda bulunan BOOTx64.efi dosyasını yer değiştirin. Ayrıca clover ekranından varsa clover boot options seçeneğinden add all entries yapıp başlangıça clover eklemiş olun.
Sistemin uEFI olduğunu ve EFI bölümünün olduğunu varsayarak; EFI bölümü --> EFI klasörü içerisindeki BOOT klasörüne, kurulum USB içerisinde aynı yolda bulunan BOOTx64.efi dosyasını yer değiştirin. Ayrıca clover ekranından varsa clover boot options seçeneğinden add all entries yapıp başlangıça clover eklemiş olun.

Çözüm
Yazılım kursunda macOS kurulması istenme gibi bir durumu hiç duymadım ve olamaz.
Gelelim problemine, hatanın görselini ve tüm sistem bilgilerini paylaş.
claus hocamız istediği için bende sizden yardım istiyorum. İOS mobil uygulama geliştireceğiz hocamız daha öncesinde demişti ki IOS ugulaması XAMARİN adında uygulamadan da yapılabilir ama en doğrusu ve en güvenilir taraf bence macOS işletim sisteminde yapacağız diyor.
CASPER NİRVANA NB 15.6
4 GB RAM
500 GB HDD
Nvidia GT 520M
Core İ5 2450M 2
PEGATRON A15HE
BIOS : 303
grub-loading-error.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı