macOS Monterey 25 Ekim'de yayınlanıyor

Aylarca süren geliştirici ve genel beta testinin ardından Apple bugün, macOS Monterey'in 25 Ekim Pazartesi günü resmi olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu.
macos-monterey.jpg

‌macOS Monterey‌, macOS Big Sur ile aynı tasarıma sahip olabilir ancak sistem genelinde çeşitli geliştirmeler içeriyor. ‌macOS Monterey‌ tamamen yeniden tasarlanmış bir Safari, Mac için Kısayollar, Hızlı Not ve gelecekteki bir güncellemede gelecek olan Evrensel Kontrol'den oluşuyor. ‌macOS Monterey‌ ayrıca iOS ve iPadOS 15'ten Canlı Metin, Odak modları ve SharePlay gibi yeni özellikleri de içeriyor ve ayrıca yakında gelecek bir güncellemeyle gelecek.

‌macOS Monterey‌, ‌macOS Big Sur‌ çalıştıran tüm Mac'lerle uyumludur. Apple, geçen ay tvOS 15 ve watchOS 8'in yanı sıra iOS ve ‌iPadOS 15‌'i piyasaya sürdü, ancak ‌macOS Monterey‌'in piyasaya sürülmesi, yeni Mac bilgisayarların piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde sonbaharın sonlarına kadar ertelenmişti.

Bunun yanında iOS/iPadOS 15.1 de aynı tarihte çıkış yapacak.​

Son düzenleme:
Aynen hocam 12.0.1. Ben de şimdi ölçüm yaptım hızım normal gözüküyor 200mbps.
Ben de dedim beta programına mı katıldım ne yaptım. :D
RAM kullanımları aşırı düşmüş. Big Sur’da İnternet’te gezinirken 6 GB’ı görüyordu şimdi 4.5 GB RAM’i geçmiyor. Safari optimizasyonu harika olmuş.

RAM kullanımları aşırı düşmüş. Big Sur’da İnternet’te gezinirken 6 GB’ı görüyordu şimdi 4.5 GB RAM’i geçmiyor. Safari optimizasyonu harika olmuş.
8GB RAM devrimini bitirmemek için adamlar optimizasyonu baştan yapıyorlar :D Güzel bir şey bu arada, normal kullanıcının gidip 16GB RAM almasına gerek kalmıyor.

Sadece şu arkaplan bile çok güzel duruyor.
Eki Görüntüle 1199029
Mor renge bayılıyorum. Monterey’in deniz altı katmanları bunlar.
Bunun yanında yeni yedi “Hello” wallpaperları çok güzel. Özellikle gri olanı.

RAM kullanımları 1-1,5 GB düştü. Sizde durumlar nasıl? M1’e iyi optimize etmişler.

Mor renge bayılıyorum. Monterey’in deniz altı katmanları bunlar.
Bunun yanında yeni yedi “Hello” wallpaperları çok güzel. Özellikle gri olanı.

RAM kullanımları 1-1,5 GB düştü. Sizde durumlar nasıl? M1’e iyi optimize etmişler.
Ben de çok düşmese de 700-800 MB civarı düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı