MacOS Monterey sıkıştırılmış dosyaları direkt nasıl açılır?

gokhanhaskilit

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben macOS Monterey 12.1 sürümünü kullanıyorum. İşim gereği çok fazla sıkıştırılmış dosyayı açıp kontrolünü sağlamam gerekiyor ancak araştırmalarıma rağmen sıkıştırılmış dosyaları klasöre atmadan direkt arşivi açan bir uygulama bulamadım. Windows'daki WinRAR uygulaması mantığında istiyorum aslında. Yardımcı olur musunuz? Nasıl sağlayabilirim böyle bir şeyi?
Belirtmem gerekirse;
- App Store'daki birçok uygulamayı denedim ancak çalıştıramadım.
- Yabancı kaynakları araştırmaya çalıştım ancak sonuç bulamadım.
- The unarchiver gibi bilinen uygulamalar hep klasöre çıkartmaktadır.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, ben macOS Monterey 12.1 sürümünü kullanıyorum. İşim gereği çok fazla sıkıştırılmış dosyayı açıp kontrolünü sağlamam gerekiyor ancak araştırmalarıma rağmen sıkıştırılmış dosyaları klasöre atmadan direkt arşivi açan bir uygulama bulamadım. Windows'daki WinRAR uygulaması mantığında istiyorum aslında. Yardımcı olur musunuz? Nasıl sağlayabilirim böyle bir şeyi?
Belirtmem gerekirse;
- App Store'daki birçok uygulamayı denedim ancak çalıştıramadım.
- Yabancı kaynakları araştırmaya çalıştım ancak sonuç bulamadım.
- The unarchiver gibi bilinen uygulamalar hep klasöre çıkartmaktadır.

Şimdiden teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla yok. Rar olan direkt çıkıyor, DMG dosyalarına açıp bakabiliyordun sanırım.

Sonuç bulunursa benim de işime yarayabilir :)

Tekrardan merhabalar, sorunu uzun denemeler sonucunda buldum. Windowstaki gibi çok pratik olmasa da MacOS'da aynı işlevsellikte olabilecek bir uygulama. BetterZip isimli uygulamayı kurup istediğiniz sıkıştırılmış dosyayı içerisine sürüklememiz yeterli oluyor.

Geri
Yukarı