Çözüldü macOS Monterey USB olmadan boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

slmgoko

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, uzun uğraşlar sonucu çeşit çeşit hatalarla uğraşıp sonunda Monterey kurmuş bulunmaktayım. Bunun için @tristessehivernale ve @e.n.e.s hocalarıma çok teşekkürlerimi sunuyorum. Çok ilginç bir sorun yaşıyorum şu an da. Recep beyin yeni yüklediği kurulum videosunda bulunan tüm adımları yapmama rağmen usb çıkardıktan sonra BIOS üzerinde OpenCore seçeceği çıkmıyor ve Boot edemiyorum.

Çizgi çektiğim yeri Mount edip içine USB bellekte bulunan EFI dosyasını attım.(Çizdiğimin üstünde olanda Windows EFI'si bulunmakta)

İşlem doğrultusunda bilgisayarı kapatıp USB belleği çıkarttıktan sonra BIOS'a girdiğimde sadece Windows Boot seçeceğini görebiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

Çözüm
Burada EFI bölümü gözükmüyor. Bu mesajımdakileri takip edin.
@e.n.e.s hocam bu EFI kısmını oluşturabiliyor muyuz?
Evet, attığım mesajda nasıl yapacağınızı anlattım.
CMD üzerinden oluşturduğunuz EFI bölümünden boot ediyor değil mi? Sorun yoksa güle güle kullanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…