macOS nasıl indirilir?

Hackintosh'da kullanılan disk kalıbı ile Apple Mac'de kullanılan disk kalıbı tamamen aynı mı? Ben Apple harici makinelerde çalışması için ek modifikasyonlar barındırıyor sanıyordum.
Hayır. Zaten Sosyal'de bulunan imajlarımız App Store'dan indirilip orjinal bir şekilde imaj haline getiriliyor. İşletim sistemine herhangi bir modifiye yapılmıyor. Elbette yapılabilir mesela Niresh Mojave gibi sürümler var ancak orjinal bir şekilde de elbette kurulum yapılabiliyor.
HP masaüstü bilgisayara macOS kuracağım. Windows bilgisayara yani.
O zaman Sosyal'deki imajlara bakabilirsiniz ancak sisteminiz Legacy mi yoksa UEFI mi?

Hayır. Zaten Sosyal'de bulunan imajlarımız App Store'dan indirilip orijinal bir şekilde imaj haline getiriliyor. İşletim sistemine herhangi bir modifiye yapılmıyor. Elbette yapılabilir mesela niresh Mojave gibi sürümler var ancak orijinal bir şekilde de elbette kurulum yapılabiliyor.

O zaman Sosyal'deki imajlara bakabilirsiniz ancak sisteminiz legacy mi yoksa UEFI mi?

Legacy. Eski BIOS'a sahibim.

Legacy. Eski BIOS'a sahibim.
O zaman ekstradan buradaki işlemi yapmanız gerekiyor. Ayrıca işlemciniz için bir EFI imajlarımızda bulunmadığı sisteminiz için bir EFI dosyası oluşturmanız gerekiyor. Ben kendim EFI dosyası oluşturmak isterdim ancak bugün ve yarın müsait olmadığım için şu anlık oluşturamıyorum.

1644768694160.png

Şu an bunu indiriyorum. İmaj aradım sosyalde bu çıktı. Gönderdiğiniz EFI sitesinde nasıl yapacağımı anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı