macOS nasıl kurulur?

Anladım. Peki ara ben ara sıra oyun oynuyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım? (FPS düşmesi, uyumluluk sorunu vb.)
Linuxte olsa sorun çıkarmaz derdim fakat Hackintosh için öyle değil neredeyse hiçbir oyunun desteği yok linux gibi bir şekilde yükleme imkanıda yok dualboot yapabilirsin oyun için Windows kullanırsın diğer gündelik işler vesaire için Hackintoshu.

Anladım. Peki ara ben ara sıra oyun oynuyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım? (FPS düşmesi, uyumluluk sorunu vb.)
Yani esasında FPS düşmesinden ziyade oyunun desteği var mıki önce ona bakmak gerekiyor.

Linux'te olsa sorun çıkarmaz derdim fakat Hackintosh için öyle değil neredeyse hiçbir oyunun desteği yok Linux gibi bir şekilde yükleme imkanıda yok dualboot yapabilirsin oyun için Windows kullanırsın diğer gündelik işler vesaire için Hackintosh'u.

Yani esasında FPS düşmesinden ziyade oyunun desteği var mıki önce ona bakmak gerekiyor.

Dual boot yapmak mantıklı geldi. Nasıl yapabilirim?

Bence MacOS sınırlarını oyun için zorlamayın.
Temizinden Linux üstüne KDE Plasma sizi mutlu edecektir.
Konu sahibinin isteği MacOS. Eğer görünümü güzel bir şey kurmak istiyorum diye konu açarsa, o zaman Linux ve Plasma önerisi yapın.

Konu sahibi için;

Dual boot yapmak mantıklı geldi. Nasıl yapabilirim?
Rehberi takip edin, kurulumu tamamlayın. Kurulum sonrasında tüm işlemler bittikten sonra disk izlencesinden Windows için alan ayırın. Daha sonrasında Windows kurulumu yapın o alana. Hackintosh kurulumu sırasında partition seçimi yapılamıyor (diye biliyorum). Bu sebeple önce MacOS kurar, sonrasında yanına DualBoot ile Windows kurarsınız.

Hala yardım lazım hocam şimdi kuruluma başlayacağım. Bahsedilen rehberi uygularsam başarabilir miyim kurmayı.

Ayrıca hangi MacOS'i kurmalıyım Sonoma mı?
Başarırsınız sisteminiz zaten uyumlu Sonoma en son sürüm onuda kurabilirsin Ventura, Montereyde kurabilirsin ama buradaki mevzu Montereyi Windows 8 gibi düşün desteği bitmiş gibi birşey yani bitmedi ama en iyi böyle anlatılır sanırım ram ve kaynak kullanımı pek bir fark yoktu diye hatırlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başarırsınız sisteminiz zaten uyumlu Sonoma en son sürüm onu da kurabilirsin Ventura, Monterey'de kurabilirsin ama buradaki mevzu Monterey'i Windows 8 gibi düşün desteği bitmiş gibi bir şey yani bitmedi ama en iyi böyle anlatılır sanırım RAM ve kaynak kullanımı pek bir fark yoktu diye hatırlıyorum.

Hocam peki benim elimde 8 GB USB bellek var sanırsam kurulum için yetmeyecek USB bellek olmadan yapabilir miyim?

Hocam peki benim elimde 8 GB USB bellek var sanırsam kurulum için yetmeyecek USB bellek olmadan yapabilir miyim?
en az 16 gb usb bellek lazım Windowsta USB bellek olmadan kurulum yapılabiliyordu Hackintosh içinde geçerli mi bilmiyorum araştırıp yazacağım.

diskten 16 gb alan açıp bunu apfs yapılıp efi için ayrı birer alan daha açılıp belki yapılabilir biraz zor birşey ama ve mümkün mü bilmiyorum.

16 gb usb bellek alamaz mısınız hocam?

Geri
Yukarı