Çözüldü macOS Photoshop (sorry this Adobe App is not available) hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sevki07

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar,.

Yaklaşık bir yıldır Mac kullanıcısıyım. Mac kullanmaya başladığımdan bu yana Photoshop'u Crack'i kullanıyorum. Evet crackli kullanmak iyi değil ancak çok sık kullanmıyorum çok sık kullanmadığım içinde crackli versionunu kullanıyordum. Yakın zamanda Photoshop'a ihtiyacım oldu. Programı açtım iki dk kullandım ve karşıma bu görseldeki uyarı çıktı. Herhalde crackli olduğu anlaşıldı tekrar cracklerim biter diye düşündüm. Ama dediğim gibi olmadı. Birçok kez farklı sürümlerini yükleyip craclememe rağmen bu uyarıyı asla geçemiyorum. Bilgisayarın internetini kesince kullanabiliyorum ancak internete bağlıyken olmuyor. Başka bir program ile Photoshop'un internetini kesmeyi denedim bu sefer Photoshop donuyor kendini kapatıyor. Sonuç olarak crackli Photoshop kullanamıyorum. Bunu çözebilen birisi var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-02-13 10.44.43.png
    Ekran Resmi 2023-02-13 10.44.43.png
    206,3 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar dostum Ventura güncellemesinden sonra olan bi’ durum aynı sıkıntıyı Lightroom'da çekiyordum ben de buradan paketi indirerek düzeltebilirsin durumu.

Merhabalar ilginiz için teşekkür ederim. Ancak bu programı yükledim olmadı. Olmamasının sebebi benden kaynaklıda olabilir. Birincisi benim bilgisayarım 12.6 Monterey sürümünde Venturaya geçirdim sonra Monterey'in daha performanslı olduğuna karar verdim geri sürüm düşürdüm. Daha sonra Photoshop sürümüm son sürüm değildi ve de internet açıkken bu programı denedim. Acaba yüklemek için izlemem gereken bir yol ya da bi sürüm var mı ?

Merhabalar ilginiz için teşekkür ederim. Ancak bu programı yükledim olmadı. Olmamasının sebebi benden kaynaklıda olabilir. Birincisi benim bilgisayarım 12.6 Monterey sürümünde Venturaya geçirdim sonra Monterey'in daha performanslı olduğuna karar verdim geri sürüm düşürdüm. Daha sonra Photoshop sürümüm son sürüm değildi ve de internet açıkken bu programı denedim. Acaba yüklemek için izlemem gereken bir yol ya da bi sürüm var mı ?
Hocam sorunu çözmeyi başardınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
hocam ben bugün bunu kurdum ancak wifi açıkken 2-3 dakika içinde uyarı penceresi geliyor ve programdan çıkmaya zorluyor. Siz kurulumda özel bir adım izlediniz mi?
Hocam merhaba. 3. Parti uygulamaları kurabilmeniz için macOs'ta terminale bu güvenlik duvarı gibi bişey var onu açıp kapatmanız gerekiyor. Terminali açın açma kodunu yazın enter'e basın password isteyecek bilgisayarı açarken ki şifresinizi girin, o sıra yazdığını şifre görünmeyecek ama siz eksiksiz yazıp enter e basın. Daha sonra verdiğim linkteki photoshop'u kurun. Hata vermeyecek daha sonra terminalde kapatma kodunu girip. bilgisayarın güvenlik duvarını eski haline getirin. Bu kod 3. parti uyglamaların çoğunda işinize yarayacak kaydetmenizde fayda var.

1. SEÇENEĞİ AÇMA KODU

sudo spctl --master-disable

2. SEÇENEĞİ KAPATMA KODU

sudo spctl --master-enable

Lulu uygulaması ile photosop un internet bağlantısını kesip sorunsuz kullanabilirsiniz.
Maalesef bu yöntem işe yaramıyor. Yine aynı uyarıyı veriyor vermese bile photoshop kendi kendine kapanıyor. Kendisini kullandırtmıyor en mantıklısı benim verdiğim linkteki son sürümü indirmek.

Geri
Yukarı