macOS Sierra kurulum sorunu

mephisto26

Centipat
Kurulum sırasında dil seçimi ekranına geldiğimde kavye ve mouse çalışmıyor, farklı portlara takarak denedim sonuç alamadım.
BIOS’ta USB enable Optionstan USB injectionı kaldırarak da denedim sonuç vermedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte GA-P55M UD2 anakart
GTX 560Ti ekran kartı
Core i5 750 CPU
8 GB DDR3 1333MHz RAM
Sitede mevcut olan son sürüm Sierra'yı kullandım yükleme için 10.12.6.
HS yükleme denemelerinde klavye ve mouse ile ilgili hiç sorun olmamıştı.
Sistem bilgileriniz nedir? Hangi imajı kullandınız?
SMBIOS'da Macpro 13.1 yapılırsa klavye mouse çalışır bilgisi yazıyordu bir sitede, denedim sonuç vermedi.

Masaüstü için olan config dosyası ile deniyorsun değil mi?
Biraz daha yeni SMBIOS'lar ile dener misin?

Masaüstü için olan config dosyası ile deniyorsun değil mi?
Biraz daha yeni SMBIOS'lar ile dener misin?
Daha yeni SMBIOS ile nasıl deneyebilirim? Çokta bildiğim söylenemez bu konuları çünkü.
Çalıştığından emin olduğum High Sierra Efi sini Sierra USB'ye atarak da denedim klavye ve mouse yine çalışmıyor , hayret verici bir durum başka ne yapılabilir bilmiyorum açıkçası.
Missing bluetooth contoller transport hatası veriyor verbose mod ta gözüken hata bu o nedenle klavye ve mouse çalışmıyor, çözümü bilen var mı ?

Şu şekilde yapın;
USB içindeki Config dosyanızı burada açın.
Sonra burada SMBIOS kısmına gelip İmac 17,1 yapın. Sonrasında sol üstten yeni config dosyanızı indirin ve isimini config olarak değiştirin. Bu dosyayı;
USB / Efı / Clover içine atıp deneyin. Ama bu konumdaki eski config dosyasını silmeyi unutmayın.
Ayrıca Inject Intel işaretli ise işaretini kaldırın. Son olarak aynı hata olursa görsel gönderin.

Şu şekilde yapın;
USB içindeki Config dosyanızı burada açın.
Sonra burada SMBIOS kısmına gelip İmac 17,1 yapın. Sonrasında sol üstten yeni config dosyanızı indirin ve isimini config olarak değiştirin. Bu dosyayı;
USB / Efı / Clover içine atıp deneyin. Ama bu konumdaki eski config dosyasını silmeyi unutmayın.
Ayrıca Inject Intel işaretli ise işaretini kaldırın. Son olarak aynı hata olursa görsel gönderin.
Şu anda bilgisayar başında değilim ama sanıyorum USB'nin içinde farklı farklı config.plist'ler vardı. Diğerlerini hepsini silip bunu mu yükleyeyim?

Masaüstü için olan'da bu işlemi uygulayın. Ayrıca USB içinde sadece bu config dosyası olsun.
Akşam denerim, sonucu da bildirim. Teşekkürler...
Masaüstü için olan'da bu işlemi uygulayın. Ayrıca USB içinde sadece bu config dosyası olsun.
[/QUOTE
Denedim, dil seçimi ekranında yine klavye ve mouse çalışmıyor, verbose mod'da yüklediğim hâlde önce ekranda yüklenirken yazılar çıkıyor sonra dil seçimine geliyor zaten. O nedenle görsel yok.
44AAFCC0-6762-4F6D-8536-592CFE6226BA.jpeg
iMac 17.1 olarak indirdiğim halde yükleme de SMBIOS'tan kontrol ettiğimde iMac 11 küsür gözüküyor, birkaç kez silip her seferinde dosyayı 17.1 olarak yeniden oluşturup yüklediğim hâlde 11 küsür gözüküyor..
Sürekli aynı yazılar dönüyor, aldığım hata bu.

Dosya Ekleri

• 6C8A85D8-5CC0-4CD9-A208-2E25D52BA24B.jpeg
    6C8A85D8-5CC0-4CD9-A208-2E25D52BA24B.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 37
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı