macOS Sierra kurulum sorunu

Monitörden DVI olarak çıkıyor. Ekran kartına HDMI ile bağlı, USB'de başka config yok.
Sistem HDMI mı? Dediğim şekilde yapınca USB içinde başka config dosyası yok değil mi?
Boot args kısmına -x ekleyip dener misin?
-x ekleyince boot işlemi yarıda kalıyor dil seçimi ekranına bile gelemiyor.
-x eklemeden dil seçimi ekranına sorunsuz geliyor ama klavye ve mouse çalışmadığı için ilerleyemiyorum.
Dil seçimi ekranına geldiğimde yani mouse ve klavyenin çalışmayı bıraktığı yerde PC'ye harici laptop soğutucu bağladım güç kesiliyor mu diye ama soğutucu sorunsuz çalışıyordu. Üstelik bunu aynı porta bağladım sıkıntı yoktu, demek sorun yazılımsal, portta güç var.
Sistem bilgileriniz nedir? Hangi imajı kullandınız?
Klavye ve mouse'un çalışması için yapabileceğim başka bir şey var mı?
Yükleme dil seçimi ekranına kadar sorunsuz geliyor yalnız orada mouse ve klavye hâlâ çalışmıyor. EFI/Clover/Kexts/Other içine Windows'dan usbinjectall ve Voodoo sürücülerini kopyala yapıştır ile yüklüyorum. DSDT'den usbinject'i aktif hale getiriyorum ama sonuç alamıyorum. Yanlış yaptığım bir şey mi var?

Yeni bilgi; kextlerin library/extensions'ın içine kopyalanması gerekiyormuş düzgün çalışması için. 3.parti kextler için geçerli Fakesmc gibi.
Ayrıca kextlerin kopyala yapıştır ile değil KextBeast gibi bir programla yüklenmesi gerekiyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı