macOS Sierra Realtek ALC883 ile 5+1 Hoparlör Çalışmaması

hanzele

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Asus P5KC anakartımda bulunan Realtek ALC883 ses kartı ile ilgili sorunumu bir türlü çözemedim. 5+1 creative ses sistemi var, dışarıdan yüklediğim kext dosyalarında hem 5 hoparlör çalışmıyor hem de ses çok kötü bir kaç tane yardımcı kaynak buldum ama uygulamaya korktum.

Şuradaki arkadaş bir şeyler anlatmş ama bir türlü aynı yolu takip edemedim.
AppleHDA ALC883 10.12 Sierra [Guide]

Şu arkadaşın yaptığı daha kolay bi çözüm gibi duruyor ancak config.plist dosyasını değiştirme kısmı pek mantıklı görünmedi.
"Ancient" G31M-ES2L board working with El Capitan 10.11.3 (GUIDE) • r/hackintosh

Forumda bir kaç tane kaynak buldum ama onlarda pek işe yaramadı malesef. Şimdi temiz kurulum yaptım ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
10.12.4 sürümüne güncelledim ancak grafik kartının sürücüsünü bulamadım diye tekrar 10.12.3 sürümünü yükledim. Artık sürücü çıkarsa güncellerim.

Voodoo HDA ses çok kalitesiz çıkıyor, diğeri için konu altında sizden bir istediğim olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
10.12.4 sürümüne güncelledim ancak grafik kartının sürücüsünü bulamadım diye tekrar 10.12.3 sürümünü yükledim. Artık sürücü çıkarsa güncellerim.

Voodoo HDA ses çok kalitesiz çıkıyor, diğeri için konu altında sizden bir istediğim olacak.
Selamlar dostum. Kalitesizden kastın nasıl bi ses alıyorsun ? Kimi zaman Os X içi yazılımsal bir kaç sorun çıkabiliyor. Örnek verecek olursak, Voodoo ayarlarında ki gereksiz gain artışı gibi.

Selamlar dostum. Kalitesizden kastın nasıl bi ses alıyorsun ? Kimi zaman Os X içi yazılımsal bir kaç sorun çıkabiliyor. Örnek verecek olursak, Voodoo ayarlarında ki gereksiz gain artışı gibi.

• hocam, bilgisayar her açıldığında sanki ses sistemi sonradan devreye giriyormuş gibi bir ses var.
  • Film vs izlerken ses açıp kapamada patlama sesi oluşuyor
  • whatapp veya farklı bir uygulamadan bildirim gelince sanki hoparlör bekleme modundan uyanıyor.
  • voodoo ayarlarında sesi yükseltiğim zaman cızırtı oluşuyor
  • ve son olarak 5.1 ses sistemini Audio MIDI ile ses kanallarını birleştiriyorum bu defa klavyede ki multipedia fonksiyonu çalışmıyor :)
Bu sorunlar dışında bilgisayarı kapatamıyorum Evoreboot yükledim, sonra formak atmak zorunda kaldım, sistem açılmıyordu ( transmac vb programlar denedim işe yaramadı )

bakınca ben okumaya üşendim ne çok derdim varmış :p

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı