Çözüldü macOS Sierra USB olmadan Boot Edememe Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır. Sadece kext sildikten veya yükledikten sonra yapılması gereken bir kural.

Hocam şimdi işlemleri yaptım. Flash bellek olmadan da boot edebiliyorum. Ama şöyle bir sorun yaşadım o kadar yavaş açılıyor ki ciddi anlamda 5 dakika yada 6 dakikada falan açılıyor. BIOS' tan Clover'i deaktive yaptım. Ve flash bellek den boot ettim. Sistem tam 15 saniyede açıldı. Dedim ki o zaman ben flash bellekdeki Config.plist i atayım da aynı hızda boot etsin sonra sorunları tek tek çözerim. Flash bellek deki Config.plist dosyasını HDD/ EFI içindeki düzenlediğim ile değiştirdim. Sonrasında hiçbir yama ve hiçbir şey uygulamadan kaydedip direkt olarak yeniden başlattım. HDD'deki Clover'ı tekrar aktif ettim ve Clover'dan tekrar macOS'u boot ettim. Bir de ne göreyim. Yine 5 ila 7 dakika arasında sürdü açılması. Bunu geçtim sesi de tanıtamıyorum. ALC892 var. Applealc ile tanıtmaya çalışıyorum o da olmuyor. Ama bunlar sonraki sorunlar. Benim için en önemli nokta şu an bu kadar yavaş açılma sorununu çözmem gerek. Sonra akabinde pili göstermek ve ekran kartını deaktive etmek için birçok şey ile uğraşacağım. Ama bu kadar yavaş açılırsa bu tarz şeyleri başarmam günler sürer :D Tekrar dan yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafanıza göre bir sürü işlem yapmışsınız. En baştan temiz kurulum yapın. Sonrada sadece sistemi USB olmadan boot etmek için gerekli adımları adın.

Hocam kusura bakmayın ama anlamaya çalışmadan direkt sil baştan yükle diyorsunuz bana. Bana desenizki nerede tıkanıyor çok bekliyor -v koy resmini at anlayacaksınız sorunun neyde olduğunu. Ben bile anladım çünkü. Söyleyeyim sistemim ALC 892. Sslında uyumlu bir ses kartı ama yinede Applealc.kext ile çalışmıyor. Sebebini bilmiyorum. Boot ederken de bu kısma geldiginde running time out oluyor sistem. Benden flash ile boot edip orjinal Config.plist'i attım sisteme ve tekrar başlattım. 10 saniyede açıldı. VoodooHDA yüklemeye çalıştım, multibeast hata verdi ve başka bir kurulum yöntemi ile voodooHDA'yı başarılı şekilde kurdum. Ses ile ilgili de bir problemim kalmadı. Batarya için ACPIBatteryManager.kext ile araştırarak buldum ve bu kext ile başarılı şekilde gösterdim. Şu anda hiçbir problemim yok. Her şey sıkıntısız şekilde çalışıyor. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Beğen
İfadeler: DTJ
Hocam kusura bakmayın ama anlamaya çalışmadan direkt sil baştan yükle diyorsunuz bana. Bana desenizki nerede tıkanıyor çok bekliyor -v koy resmini at anlayacaksınız sorunun neyde olduğunu. Ben bile anladım çünki. Söyleyeyim sistemim alc892 aslında uyumlu bir ses kartı ama yinede applealc.kext ile çalışmıyor. sebebini bilmiyorum. Boot ederken de bu kısma geldiginde running time out oluyor sistem. Benden flash la boot edip orjinal config.plist i attım sisteme tekrar başlattım 10 saniyede açıldı. Voodoo yüklemeye çalıştım, multibeast hata verdi ve başka bir kurulum yöntemi ile voodoo classik versiyonunu başarılı şekilde kurdum. Ses ile ilgili de bir problemim kalmadı, pilide ACPIBatteryManager.kext ile araştırarak buldum ve bu kext ile başarılı şekilde gösterdim. Şu anda hiçbir problemim yok. Herşey sıkıntısız şekilde çalışıyor. İyi günler dilerim.

Kext yüklemelerinden sonra açılışta sorun yaşarsanız, -x ve UseKernelCache=No komutu kullanın ardından düzenlemelerinizi yapın. Veya BootOptions'dan inject Without Kext seçeneğinden de devre dışı bırakabilirsiniz. Hatırlatmak istedim.

Kusura bakarım. Anlamaya çalışmasam çözüm sunmazdım değil mi ? ALC kext'leri direkt olarak kurulmaz. Bazı ayarların yapılması gerekir. Bunu kurduğunda sorun olabilir silsen bile. Bu sebepten dolayı temiz kurulum yapmanı önerdim. Sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı