macOS Sonoma için laptop tavsiyesi

EmirTokyurek

Decapat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller. Üniversite sınavı yaklaştı mâlumunuz. Yavaş yavaş laptop aramalarına başladım. Kod yazıp oyun oynamak istediğim için Windows laptop istiyorum. Uzun lafın kısası;
25-30k arası Sonoma kurabileceğim laptop önerebilir misiniz?

Merhaba iyi Sosyaller. Üniversite sınavı yaklaştı mâlumunuz. Yavaş yavaş laptop aramalarına başladım. Kod yazıp oyun oynamak istediğim için Windows laptop istiyorum. Uzun lafın kısası;
25-30k arası Sonoma kurabileceğim laptop önerebilir misiniz?

Sonoma'yı tam olarak ne için kullanmayı düşünüyorsun?

Sonoma'yı tam olarak ne için kullanmayı düşünüyorsun?

iOS uygulamaları geliştirme üzerine çalışmayı düşünüyordum hocam.

Swift yazacaksan Windows alma bence.

Daha üniversiteye başlamadım hocam. Başladığımda tam kararımı vereceğim. Şimdilik sadece önden araştırmak istedim laptopları.

Yeni nesil Intel GPU sürücüleri desteklenmiyor. NVIDIA desteklenmiyor. Eli yüzü düzgün AMD laptop yok. Ya Mac alacaksın ya da yazılımı da Windows'ta yazacaksın.

Teşekkür ederim hocam.

iOS uygulamaları geliştirme üzerine çalışmayı düşünüyordum hocam.
iPhone’un varsa Expo Go’yla React Native kullanabilirsin. Swift mwift native iOS diyorsan oyun işini bırakıp PT’den M1 alacaksın.

@claus bilir ama ben Sonoma destekleyen yeni nesil eli yüzü düzgün laptop bulabileceğini sanmıyorum. Oyunu bırakamazsan ikinci el PS4 falan al.

IPhone'un varsa EXPO GO'yla React Native kullanabilirsin. Swift mwift native iOS diyorsan oyun işini bırakıp PT'den M1 alacaksın.

@claus bilir ama ben Sonoma destekleyen yeni nesil eli yüzü düzgün laptop bulabileceğini sanmıyorum. Oyunu bırakamazsan ikinci el PS4 falan al.

PS4 fikri mantıklı geldi hocam ben bir düşüneyim teşekkür ederim.

Intel CPU tabanlı 9.nesil olacak şekilde laptop bakabilirsin. 10.nesilde olabilir ama bir tık sorunlu. 9 öneririm. Gerekirse ikinci el temiz'de alabilirsin. En yeni laptop modelleri maalesef uyumsuz.
9.th Intel CPU tabanlı modellere bakıp atarsan inceleyelim hangisini alacağınız.

Intel CPU tabanlı 9.nesil olacak şekilde laptop bakabilirsin. 10.nesilde olabilir ama bir tık sorunlu. 9 öneririm. Gerekirse ikinci el Temiz'de alabilirsin. En yeni laptop modelleri maalesef uyumsuz.
9.th Intel CPU tabanlı modellere bakıp atarsan inceleyelim hangisini alacağınız.

İkinci el konusuna şu anlık yaklaşmak istemiyorum hocam belki daha sonrasında bakarım. Ryzen'li cihazlara kurma konusunu araştırıyorum. Eğer olursa çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı