MacOS Sonoma pencere boyutlandırma hatası

ejderya_22

Kilopat
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
M3
İşlemci
M3
Arkadaşlar, merhaba. MacBook Pro M3 işlemcili 16 GB RAM'e sahip bir modeli kullanıyorum. Chrome'da pencere boyutunu değiştirirken takılmalar yaşıyorum, ancak Safari veya Firefox'da böyle bir sorun yaşamıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Güncel 14.3.1 ile sıkıtı yaşamadım.
Neden acaba? Bana özel bir durum mu yoksa? 🤣

Bende aynı sürümü kullanıyorum Chromium tabanlı başka tarayıcıları denedim aynı sorun var.

Chrome'un sürümüyle alakası yok. Sonoma ile alakalı. Apple'ın düzeltmesini bekleyeceğiz.

Bu sorun önceki macOS sürümlerindede var gibi ama herkeste yok bu sorun nasıl çözeceğiz bilmiyorum çok sinirimi bozuyor.

Ekran Kaydı 2024-02-18 10.21.03.mov

Son düzenleme:
Firefox en iyi çözüm gibi. Bende de yine kasma başladı.

Eğer özellikle Chrome veya Firefox gibi tercihiniz yoksa Mac ürünleri için Safari'yi tavsiye ederim. Çok basit bir örnek verecek olursam; Netflix gibi platformlarda MacOS doğal destekli bir uygulama (AppStore üzerinde) olmadığı için browser üzerinden giriş yapmak durumunda kalıyoruz ve bu platformda 4K film/dizi izlemenin tek yolu Safari tarayıcı kullanmak.

Arkadaşlar, merhaba. MacBook Pro M3 işlemcili 16 GB RAM'e sahip bir modeli kullanıyorum. Chrome'da pencere boyutunu değiştirirken takılmalar yaşıyorum, ancak Safari veya Firefox'da böyle bir sorun yaşamıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Sorunuza gelecek olursak, Sonoma sürümü ile gerçekleşen bir hata olduğunu düşünüyorsanız bir sonraki versiyonu bekleyebilirsiniz veya Beta programlarına katılıp deneyebilirsiniz. Ben daha çok Chrome tarafında bir uyumsuzluk yaşandığı kanısındayım. Ekran yenileme hızını Promotion (120Hz) değil de 60Hz yaptığınızda da sorun devam ediyor mu? Çünkü Promotion düzenli olarak 120Hz değil, hareket anlarında 120Hz'e kadar destek vererek güç tarafında da büyük bir kazanç sağlıyor.

Eğer özellikle Chrome veya Firefox gibi tercihiniz yoksa Mac ürünleri için Safari'yi tavsiye ederim. Çok basit bir örnek verecek olursam; Netflix gibi platformlarda macOS doğal destekli bir uygulama (App Store üzerinde) olmadığı için browser üzerinden giriş yapmak durumunda kalıyoruz ve bu platformda 4K film/dizi izlemenin tek yolu Safari tarayıcı kullanmak.

Sorunuza gelecek olursak, Sonoma sürümü ile gerçekleşen bir hata olduğunu düşünüyorsanız bir sonraki versiyonu bekleyebilirsiniz veya beta programlarına katılıp deneyebilirsiniz. Ben daha çok Chrome tarafında bir uyumsuzluk yaşandığı kanısındayım. Ekran yenileme hızını promotion (120Hz) değil de 60Hz yaptığınızda da sorun devam ediyor mu? Çünkü promotion düzenli olarak 120Hz değil, hareket anlarında 120Hz'e kadar destek vererek güç tarafında da büyük bir kazanç sağlıyor.

Safari de eklenti desteği olmadığı için tercih etmedim ama tekrar bir bakayım. 60Hz dede denedim aynı sorun var Sonoma'dan oldugunu sanmıyorum cromium tabanlı tüm tarayıcalarda sorun var daha önce Hackintosh dada ayni sorun yaşamıştım.

Safari de eklenti desteği olmadığı için tercih etmedim ama tekrar bir bakayım. 60Hz dede denedim aynı sorun var Sonoma'dan oldugunu sanmıyorum cromium tabanlı tüm tarayıcalarda sorun var daha önce Hackintosh dada ayni sorun yaşamıştım.

Aslında App Store üzerinden bir çok eklentiyi elde edebilirsiniz. Eklentilerine ekteki görselden ulaşabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-02-28 at 16.41.23.png
    Screenshot 2024-02-28 at 16.41.23.png
    194,3 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı