MacOS Sonoma, VMWare Tools Çalışmıyor

EFI Shell

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Çankaya/Ankara
Merhaba. Aşağıda ki konuda bulunan ISO ile kurulumu yaptım. VMware Tools'u da kurdum fakat hala sürücü çalışmıyor. Sorun nedir?
Ekran görüntüsü 2024-04-29 192813.png

Son düzenleyen: Moderatör:
macOS'te sadece Apple'ın desteklediği ve dolaylı yoldan önceden desteklediği ekran kartlarını kullanabiliyorsun (OCLP ile). VMWare Tools herhangi bir grafik sürücüsünü donanım hızlandırmalı olarak sağlamıyor, istese de yapamaz zaten.

Sorun yok. Her şey olması gerektiği gibi.

macOS'te sadece Apple'ın desteklediği ve dolaylı yoldan önceden desteklediği ekran kartlarını kullanabiliyorsun (OCLP ile). VMWare Tools herhangi bir grafik sürücüsünü donanım hızlandırmalı olarak sağlamıyor, istese de yapamaz zaten.

Sorun yok. Her şey olması gerektiği gibi.
Alder Lake uyumsuz yani. Teşekkürler

Alder Lake uyumsuz yani.
Hayır, öyle değil. Destekleyen bir ekran kartı olmuş olsa bile VMWare GPU sürücüsü macOS'te (var mı emin değilim ama sanki var gibiydi, Bu Mac Hakkında kısmında yükledikten sonra GPU belleği yükseliyordu diye hatırlıyorum) direkt Windows'taki Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı gibi çalışıyor. Donanım hızlandırma hiçbir şekilde mümkün değil sanal makine programlarının kendi görüntü bağdaştırıcılarıyla.

Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı